Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Pani Profesor Barbara Piontek członkiem Społecznej Rady Gospodarczej

fot. A. Hanusiak

fot. A. Hanusiak

Pani prof. nadzw. dr hab. Barbara Piontek z Katedry Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z rąk Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka otrzymała nominację do Społecznej Rady Gospodarczej. Uroczyste wręczenie powołań odbyło się w poniedziałek 19 grudnia 2016 roku.

Do zadań Rady należy m.in. wypracowanie kierunków rozwoju gospodarczego regionu w oparciu o rządowy Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Porozumienia na rzecz zintegrowanej polityki rozwoju województwa śląskiego.

 

Praca gremium opierać się będziegłównie na współpracy i wymianie informacji ze środowiskami, których reprezentanci zasiadają w Radzie; opiniowanie bieżącej sytuacji gospodarczej w województwie śląskim; dokonywanie oceny zagrożeń związanych z rozwojem gospodarczym; przedstawianie sposobów rozwiązywania problemów gospodarczych w województwie śląskim; przedstawianie, z własnej inicjatywy lub na wniosek, stanowiska w sprawach związanych z sytuacją gospodarczą i społeczną województwa.

 

W skład Społecznej Rady Gospodarczej weszli również: Roman Borecki z Instytutu Badawczo-Wdrożeniowego Maszyn sp. z o.o. w Olsztynie (k. Częstochowy), dr inż. Mariusz Chudzicki z Politechniki Częstochowskiej, dr Tomasz Heryszek z Uniwersytetu Śląskiego - Wiceprezes zarządu ds. handlowych Węglokoks SA, Dominik Kolorz - Przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, dr Ferdynand Morski - Dyrektor Biura Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, prof. dr hab. nauk med. Władysław Pierzchała z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, dr hab. prof. UE Robert Tomanek - Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Bogdan Traczyk - Prezes Zarządu Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o. w Gliwicach, oraz wspomniany prof. dr hab. Jan Wojtyła z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.


Na czele Społecznej Rady Gospodarczej stanął prof. Jan Wojtyła z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

- Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do ciężkiej, społecznej pracy na rzecz rozwoju województwa śląskiego i Polski. Chcemy być pomocni dla samorządów, biznesu, przy zachowaniu godności pracy, by poczucie obywateli było w pełni satysfakcjonujące – podkreślał Wojewoda podczas urpczystości wręczenia powołań do Rady.

 

/asz, 21.12. 2016/

fot. A. Hanusiak

fot. A. Hanusiak

fot. A. Hanusiak

fot. A. Hanusiak

fot. A. Hanusiak

fot. A. Hanusiak

fot. A. Hanusiak

fot. A. Hanusiak

fot. A. Hanusiak

fot. A. Hanusiak

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy