Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

O sztuce improwizacji, czyli dlaczego niektórzy nie lubią jazzu - Dr Dariusz Ziółek

Godz. 12.30 – 13.30

Miejsce: sala 227, WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl

 

O sztuce improwizacji, czyli dlaczego niektórzy nie lubią jazzu

Wykład poświęcony jest najważniejszemu atrybutowi muzyki jazzowej. Improwizacja obecna w sztuce od jej zarania, stała się dla jazzu warunkiem sine qua non. Jak powstaje, jakimi rządzi się zasadami, czy każdy może improwizować? Odpowiedziom na te pytania towarzyszyć będzie, specjalnie na tę okazję przygotowana i wykonywana na żywo, muzyka.

Dr Dariusz Ziółek – doktor nauk muzycznych, jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów basowych, pianista aranżer. Zadebiutował na scenie w roku 1985 na festiwalu Jazz Jantar w zespole Zbigniewa Namysłowskiego. Koncertował na estradach w Polsce i za granicą z plejadą artystów między innymi z Lorą Szafran, Krystyną Prońko, Ewą Urygą, Ireneuszem Dudkiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Leszkiem Możdżerem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Wodeckim. Współpracował z wieloma polskimi orkiestrami symfonicznymi i zespołami kameralnymi. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt, z których wiele zostało nagrodzonych przez prestiżowe czasopisma muzyczne ( między innymi, nagroda dla najlepszej płyty bluesowej w 2001 roku i dla najlepszej płyty rockowej w roku 2005). Album „Cztery basy”, nagrany z grupą „ Krzak”, został uhonorowany w 2012 roku nagrodą Fryderyka. Za autorską płytę „4 Bass” Dariusz Ziółek otrzymał od czasopisma „ Gitara i bas” nagrodę specjalną „ za wybitne osiągnięcia basowe”.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2015 » Program » 26 marca 2015

 

Nasi partnerzy