Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nowoczesne architektury sieci i rozproszonych systemów komputerowych. Klastry, chmury, kontenery - Dr inż. Maciej Rostański

MRostanski.jpg

MRostanski.jpg

Godz. 11.30-12.30

Miejsce: sala 122, WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl


 

Nowoczesne architektury sieci i rozproszonych systemów komputerowych. Klastry, chmury, kontenery

Coraz bardziej zaawansowana infrastruktura informatyczna coraz częściej i szerzej stanowi podstawę naszych codziennych działań. Poczta, sieci społecznościowe, zakupy, bankowość, filmy, książki, muzyka - od zwykłej rozrywki po narzędzia pracy, coraz częściej zawartość oraz usługi pobierane są bezpośrednio z sieci. Na wykładzie zostanie pokazane, jak obecnie informatyka radzi sobie z ogromnymi ilościami danych do przetworzenia, czy bardzo liczną grupą użytkowników do obsłużenia.

Przedstawione zostaną nowoczesne architektury sieci komputerowych, jak działają i są skonstruowane centra danych, z czego składa się i jak działa chmura. Omówione zostaną zagadnienia realizacji tzw. wysokiej dostępności oraz odporności na błędy, a także kierunki rozwoju sieci komputerowych w tym obszarze.  

 

Dr inż. Maciej Rostański - wykładowca akademicki, konsultant IT, certyfikowany instruktor Akademii Cisco. Adiunkt w Katedrze Informatyki Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prowadzi zajęcia i seminaria z zakresu projektowania i administracji sieciami komputerowymi, technologii internetowych oraz Web 2.0.

 

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2015 » Program » 27 marca 2015

 

Nasi partnerzy