Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Nauka łączy pokolenia

Czternaście Uniwersytetów Dziecięcych, ponad 2000 młodych studentów w wieku od 6-12 lat. Kilkudziesięciu uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy co roku uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Młodzieżowego. Do tego blisko 2500 słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w 8 miastach województwa śląskiego.

 

Najmłodsi w świecie nauki

 

Pierwszy - Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy -  powstał w 2008 roku z inicjatywy Uczelni i Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Obecnie pod skrzydłami Wyższej Szkoły Biznesu rozwijają się Uniwersytety Dziecięce w Cieszynie, Chorzowie, Żywcu, Łazach, Świętochłowicach, Siemianowicach Śląskich, Psarach, Myszkowie, Bobrownikach, Zawierciu, Chorzowie, Olkuszu, Ogrodzieńcu i Czeladzi. Każdego miesiąca młodzi studenci uczestniczą w wykładach, m.in. z chemii, fizyki, logistyki, historii, geografii prowadzonych w przystępnej formie przez wykładowców z całej Polski. Mali adepci nauki biorą udział w zawodach sportowych, balach, wycieczkach i warsztatach.


- Ważnym elementem inicjatyw WSB jest wspieranie rozwoju umiejętności społecznych najmłodszych studentów. Podczas zajęć, w których uczestniczą bez obecności rodziców, nabierają pewności siebie, nawiązują kontakty z rówieśnikami, dzielą się zainteresowaniami, uczą pracy zespołowej – mówi mgr Dominik Penar, Prodziekan WSB ds. Kształcenia Ustawicznego.


Seniorzy na topie!

 

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej aktywnie działa na rzecz zapewniania seniorom odpowiednich warunków do rozwijania ich potencjału intelektualnego, a przede wszystkim przygotowania do przejścia z okresu aktywności zawodowej do okresu emerytalnego. Od 7 lat w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSB, które poprzez kształcenie ustawiczne, aktywizację ruchową i pobudzanie do twórczej aktywności wprowadzają osoby starsze w pełen wyzwań okres jesieni życia. Uczelnia objęła patronatem i rozwija UTW w: Mierzęcicach, Bobrownikach, Ogrodzieńcu, Zawierciu, Czeladzi, Wojkowicach.

 

- Poprzez działalność Uniwersytetów Trzeciego Wieku osoby starsze zaspokajają potrzeby samokształcenia i integracji społecznej. To doskonały sposób na utrzymywanie więzi towarzyskich, motywacji do aktywności fizycznej i pożyteczna forma wypełniania wolnego czasu - mówi prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015 Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Uniwersytetów Dziecięcych WSB:

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy