01.07.2023

Udział dr hab. Joanny Kurowskiej-Pysz w międzynarodowej konferencji naukowej „International Conference On Applied Economics Contemporary Issues In Economy” w Olszynie

W dniach 29-30.06.2023 r. w Olszynie dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB uczestniczyła w międzynarodowej konferencji naukowej „International Conference On Applied Economics Contemporary Issues In Economy”, której organizatorem był m.in. Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wraz z partnerami. W czasie konferencji dr hab. Joanna Kurowska-Pysz wspólnie z dr. hab.  Ewą Łaźniewską z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zaprezentowała wyniki badań dotyczących zmian na polskim rynku pracy w obliczu napływu uchodźców wojennych z Ukrainy. Badania te były realizowane w ramach tzw. grantu interwencyjnego NAWA przez międzynarodowy zespół polsko-ukraiński i zostaną opublikowane w postaci monografii w wydawnictwie Reutledge.