15.11.2023

Aktywności naukowe we współpracy z naukowcami z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Ukrainy

W dniu 8 listopada 2023 r. dr hab. Joanna Kurowska-Pysz wygłosiła na Uniwersytecie Pawła Jozefa Šafárika w Koszycach wykład dotyczący sytuacji ukraińskich uchodźców na transgranicznym rynku pracy. Wykład odbył się na zaproszenie Europejskiego Stowarzyszenia Regionów Przygranicznych , w ramach VII Szkoły Transgranicznej EABR. W dniach 9 i 10 listopada 2023 r. dr hab. Joanna Kurowska-Pysz i d Francesco Cappellano uczestniczyli także w międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Ukraine on the road of EU integration. What lessons to learn for Ukraine from the V4 countries’ experiences in the field of cross-border cooperation?” organizowanej w Hotelu Yasmin Koszyce przez Europejskie Stowarzyszenie Regionów Przygranicznych wraz z partnerami.