Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nanotechnologia - fascynująca podróż w krainę atomów - prof. nadzw. dr hab. inż. Ryszard Pregiel

Godz. 10.00-11.00

Miejsce: sala 122, WSB

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl

 

Nanotechnologia - fascynująca podróż w krainę atomów

Drobiny tak małe, że pod mikroskopem trudno je zauważyć… nanocząstki. Czym są? Jakie jest zastosowanie? Nanotechnologia to jedna z najdynamiczniej rozwijanych dziedzin nauki. Nanocząstki coraz częściej są spotykane w naszym codziennym życiu. W ramach wykładu przedstawione zostaną najnowsze wyniki badań w skali nano. Wykład, w trakcie którego słuchacze zapoznają się ze sposobami syntezy, analizy i potencjalnych zastosowań nanotechnologii,  poprowadzi prof. Ryszard Pregiel.

prof. nadzw. dr hab. inż. Ryszard Pregiel - prezes Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii, członek wielu komitetów i rad naukowych, stowarzyszeń inżynierskich oraz redakcji naukowo-technicznych, tj.: Komitet Nauki i Postępu Technicznego przy Radzie Ministrów, Komitet Informatyki PAN, Komitet Badań Kosmicznych PAN, Sekcja Telekomunikacji Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN, Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji oraz Śląski Oddziału Polskiego Towarzystwa Cybernetycznego. Za swą działalność został wyróżniony wieloma nagrodami krajowymi i międzynarodowymi. Specjalizuje się w matematycznym modelowaniu systemów, zagadnieniach sterowania złożonymi obiektami technicznymi i zastosowaniu informatyki w zarządzaniu.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2015 » Program » 27 marca 2015

 

Nasi partnerzy