Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

Najlepiej opłacane zawody przyszłości

Bezrobocie w Polsce kształtuje się na najniższym poziomie od ostatnich 7 lat, a prognozy dla rynku pracy są coraz bardziej obiecujące dla kandydatów. Pojawia się coraz więcej miejsc pracy i przyszli pracownicy mogą liczyć na coraz wyższe wynagrodzenia. Wbrew pozorom dobra sytuacja istnieje również na rynkach, które nie są związane z profesjami informatycznymi. Humaniści i również mogą cieszyć się korzystnymi perspektywami. Które z poszukiwanych obecnie zawodów humanistycznych i ekonomicznych będą najlepiej płatne? 

Najbardziej obiecujące zawody w sektorze finansowym
Rynek bankowy jest jednym z obecnie najszybciej rozwijających się. Niezwykle wysoka konkurencja i zachodzące zmiany wymagają poszukiwania większej liczby kandydatów. Poszukiwane są i będą osoby doświadczone w tworzeniu nowych produktów skierowanych do klientów. Osoby, które dzięki swojej wiedzy kierunkowej, kreatywności oraz znajomości najnowszych technologii będą w stanie wyprzedzić konkurencję. Do zawodów najbardziej poszukiwanych w tej branży należeć będą między innymi Specjalista ds. produktu i Menedżer Produktu.


Księgowi od zawsze byli dobrze wynagradzani i poszukiwani. Polski rynek pracy obserwuje znaczny wzrost poziomu zainteresowania doświadczonymi kandydatami ze znajomością języków obcych, szczególnie j. angielskiego. Wiele firm rezygnuje ze zlecania swoich potrzeb na rzecz biur księgowych poprzez tworzenie własnych działów wewnątrz firmy. Księgowy jest jedną z najważniejszych osób w firmie i w dalszym ciągu może liczyć na bardzo dobrą płacę.


Makler giełdowy to niezwykle wysoko opłacany zawód w branży finansowej  i należący do profesji elitarnych. Aby stać się maklerem należy ukończyć stosunkowo trudny kurs, a następnie zdać jeszcze trudniejszy egzamin zorganizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Warto to jednak zrobić, gdyż wynagrodzenie na tym stanowisku zaczyna się bardzo często od pięciocyfrowego. Zapotrzebowanie na maklerów ciągle rośnie, dzięki czemu profesjonaliści w tym zawodzie będą nadal cieszyć się bardzo dobrymi ofertami pracy i wynagrodzenia.

 

Poszukiwani specjaliści w branży PR i marketingu
Dzisiaj prawie każda firma wie, że aby istnieć na rynku, musi prezentować się w mediach społecznościowych. Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat i wiele innych – to platformy social media, bez znajomości których trudno dzisiaj rywalizować na rynku. Znajomość i umiejętność zarządzania nimi wraz z dobrymi umiejętnościami copywriterskimi i kontaktu z odbiorcami jest dzisiaj dobrze opłacana. Social Media Specialist, czy Social Media Manager to stanowiska, na których będzie można otrzymać bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.


Doświadczeni Copywriterzy i Specjaliści SEO w dobrych agencjach Public Relations i marketingowych również znajdują się w grupie bardzo poszukiwanych na rynku pracy. Trendy marketingu internetowego zmieniają się niezwykle dynamicznie. Specjaliści ze znajomością optymalizacji wyszukiwania internetowego, kampanii AdWords, algorytmów Google, doboru słów kluczowych oraz wielu innych istotnych narzędzi mogą liczyć na bardzo dobre zarobki.


Zapotrzebowanie na profesjonalne usługi tłumaczeniowe staje się coraz większe. Dzięki globalnemu rynkowi i możliwości współpracy międzynarodowej coraz więcej firm potrzebuje osób znających obce języki i potrafiących profesjonalnie przygotować między innymi teksty marketingowe, treści stron internetowych, teksty aplikacji mobilnych, umowy, teksty reklamowe i wiele innych. Tłumacze języków obcych są bardzo poszukiwani, a zapotrzebowanie na ich usługi będzie coraz zwiększać wraz z towarzyszącym temu wzrostem wynagrodzenia.


Specjaliści i menedżerowie e-commerce to kolejna grupa profesjonalistów niezwykle poszukiwanych na polskim rynku pracy. Coraz więcej firm rozumie potrzebę dostosowania się do nowych warunków i uruchomienia sprzedaży za pomocą kanałów internetowych. Osoby z wiedzą i doświadczeniem w tworzeniu i obsłudze e-sklepów to z pewnością grupa mogąca negocjować bardzo dobre warunki zatrudnienia.

 

Zapotrzebowanie na specjalistów w branży prawniczej
Przedstawiciele zawodów prawniczych od zawsze cieszyli się dobrymi warunkami wynagrodzenia, a wraz z upływem czasu ich sytuacja staje się coraz lepsza. Sędziowie, adwokaci, radcy prawni, komornicy i notariusze otrzymują bardzo wysokie wynagrodzenie, które cały czas wzrasta. Zapotrzebowanie firm na doradztwo radców prawnych i absolwentów prawa znacznie się zwiększa, a specjalistom tym oferowane są coraz to lepsze warunki zatrudnienia. Długie i trudne studia oraz okres aplikacji są zawsze wysoce wynagradzane na rynku. Przedstawiciele tej grupy będą coraz bardziej poszukiwani przez pracodawców.
Źródło:  pl.jobsora.com 

Powrót do: Start » Akademickie Biuro Karier | Oferty pracy | Oferty praktyk | Porady » Aktualności

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl