Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Międzynarodowa Konferencja "Innowacje i Przedsiębiorczość. Teoria i Praktyka"

Innowacje w biznesie, style i…kolory zarządzania, a także indywidualizacja w kontekście karier zawodowych oraz wpływ czasu wolnego na kreatywność – to tylko część tematów poruszanych podczas pierwszego dnia Międzynarodowej Konferencji „ Innowacje i Przedsiębiorczość. Teoria i Praktyka”. Wydarzenie odbywa się w dniach 19-20 maja 2016 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Organizatorami Konferencji  są:

 

  • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, 
  • Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy,Wydział Ekonomiczny, 
  • Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa o/Dąbrowa Górnicza,
  • Wydział Ekonomiczny Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wydział Zarządzania, Katedra Marketingu,
  • Szkoła Główna Handlowa, Zakład Zarządzania Innowacjami w Instytucie Przedsiębiorstwa.


- Na przestrzeni ostatnich lat rośnie w środowiskach biznesowych świadomość kluczowej roli, jaką odgrywa innowacyjność w tworzeniu przedsiębiorstw i ich sukcesie. Ponadto coraz szersze uznanie zyskuje potrzeba bardziej zrównoważonej innowacyjności, łączącej aspekty ekonomiczne, ekologiczne i społeczne – mówiła, otwierając konferencję  prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą, Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych WSB.

Z kolei doc. ing. Peter Krištofík, PhD. z Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy i prof. dr hab. Krystyna Poznańska z Zakładu Zarządzania Innowacjami w Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej podkreślali w swoich wystąpieniach rolę międzynarodowej współpracy i wymiany doświadczeń, a także znaczenie partnerstwa publicznono-prywatnego w kontekście współdziałania zarówno szkół publicznych jaki i niepublicznych na rzecz rozwoju innowacyjności i przedsiębiorczości.

 

Celem konferencji jest przegląd dorobku w dziedzinie innowacji i przedsiębiorczości oraz dyskusja nad aktualnymi problemami innowacji i przedsiębiorczości.

Program konferencji

/asz/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy