Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Marta Koplejewska

Oligofrenopedagog i nauczyciel fizyki z kilkuletnim stażem pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla niej wielką pasją. Lubi nowe wyzwania oraz stosuje niekonwencjonalne metody nauczania. W trakcie swojej pracy realizowała wiele projektów i programów – tj. Wybieram e-Fizykę, Wirtualna Fizyka, Edusceince, Szkoła Pełna Zasobów, Winiary, Tesco. Przygotowywała uczniów do wielu konkursów, w których osiągnęli wysokie lokaty. Pracę traktuje bardzo odpowiedzialnie, a zdobyta wiedza i uśmiech dziecka jest dla niej największą nagrodą.

 

Prowadzone wykłady:

Wykład pt. „Czy niemożliwe jest możliwe – fizyka w świecie baśni”

 

Podczas wykładu dzieci dowiedzą się jak działa maszyna elektrostatyczna, co to jest suchy lód i jak napompować balon używając mieszanki octu i sody oczyszczonej. Dzieci poznają również magiczne właściwości dwutlenku węgla – spróbują wyczarować magiczną kulę przy pomocy suchego lodu i mydła.

 

Wykład pt. "W stronę tęczy... - o zjawiskach świetlnych"

 

Tęcza jest zjawiskiem meteorologicznym oraz świetlnym występuje w postaci charakterystycznego wielobarwnego łuku, widocznego gdy Słońce lub Księżyc oświetla krople wody w atmosferze ziemskiej. Podczas wykładu dzieci poznają zjawiska świetlne występujące w przyrodzie oraz spróbują same stworzyć tęczę. Studenci wezmą również udział w szeregu doświadczeń, który przygotował dla nich wykładowca. 

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Nasi wykładowcy

 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!