Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kurs metoda Neurac

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się ze szczegółami obsługi wszystkich elementów zestawów do ćwiczeń w podwieszeniu Redcord, zasad ćwiczeń w zamkniętych łańcuchach kinematycznych oraz dogłębnego wprowadzenia w arkana diagnostyki, leczenia i treningu wykorzystywanych w metodzie Neurac. Po bardziej ogólnym wprowadzeniu następują kolejno części szczegółowe obejmujące lędźwiowy odcinek kręgosłupa i miednicę, staw biodrowy i kończynę dolną, szyjny odcinek kręgosłupa, kompleks barkowo-ramienny i kończynę górną. Kurs przeznaczony jest dla absolwentów fizjoterapii, licencjonowanych fizjoterapeutów (studenci ostatniego roku), techników fizjoterapii,  lekarzy medycyny (szczególnie w specjalnościach rehabilitacji, ortopedii).

 

Zapisz się

Cel szkolenia:

 


Zunifikowany i standardowy system kształcenia zapewnia, iż na danym poziomie zaawansowania zakres zdobytej wiedzy jest identyczny na całym świecie (lub w jego części organizującej szkolenia Neurac). Nie stanowi zatem problemu ukończenie kursu Neurac1 w Polsce, Neurac2 w Korei Południowej, a Neurac3 w USA. Wprowadzone przez norweskich twórców metody rygory edukacyjne dopuszczają jedynie 10% własnej inwencji danego instruktora w prowadzeniu szkolenia. Jest to niezbędna, aczkolwiek znacznie ograniczona plastyczność. Wyższe stopnie szkoleń nie są jeszcze realizowane na terenie Polski. Instruktorzy metody uczestniczą aktywnie w procesie zdobywania uprawnień do prowadzenia szkoleń wyższych stopni, który zostanie sfinalizowany w roku 2012. Zaraz po tym fakcie zaprezentujemy Państwu ofertę obejmującą kursy Neurac2 i Neurac3.

ATUTY:

  • szkolenia prowadzone są w grupach 16-20 osób,
  • zajęcia prowadzą dwaj certyfikowani instruktorzy,
  • zapewniamy odpowiednią ilość sprzętu do ćwiczeń w postaci stanowisk Redcord Workstation z niezbędnym „uzbrojeniem”. Na każde stanowisko przypada optymalnie 4, a maksymalnie 5 uczestników,
  • uczestnicy otrzymują skrypty kursowe oraz materiały informacyjne.

INFORMACJA:


Na szkolenie prosimy stawić się w stroju sportowym umożliwiającym sprawne wykonywanie ćwiczeń. W przeciwnym wypadku praktyka zostanie bardzo utrudniona, a zakres przyswojonej wiedzy – ograniczony. Niezbędny będzie również „sprzęt” do robienia notatek, szkiców, itp. Można zaopatrzyć się w urządzenia do rejestrowania obrazu, jednak ich wykorzystanie podlega pewnym ograniczeniom.

Zobacz kursy z zakresu fizjoterapii

Pozostałe kierunki studiów podyplomowych z zakresu fizjoterapii

Powrót do: Start » Studia podyplomowe » Kierunki studiów podyplomowych » studia z zakresu fizjoterapii

 

Nasi partnerzy