Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

I Metropolitarna Konferencja Naukowa „Encyklika Laudato Si – edukacja i duchowość ekologiczna w nauczaniu Ojca Świętego”

„Encyklika Laudato Si – edukacja i duchowość ekologiczna w nauczaniu Ojca Świętego” – to temat I Metropolitarnej Konferencji Naukowej, która 21 kwietnia 2018 r. odbędzie się w Dąbrowie Górniczej. Celem konferencji jest przedstawienie kluczowych wyzwań stojących przed ludzkością w aspekcie ochrony środowiska ujętych w Encyklice Ojca Świętego Franciszka LAUDATO SI.

Ojciec Święty wyraża nadzieję, iż Encyklika będzie krokiem w stronę bliższego przyjrzenia się obecnemu kryzysowi ekologicznemu i wzbudzenia stosownej, głębokiej podstawy do rozważań natury etycznej i duchowej. Uczestnikami konferencji będą proboszczowie, księża, pracownicy naukowi Uczelni oraz inne zainteresowane osoby.

 

I Metropolitarna Konferencja Naukowa pt. "Encyklika Laudato Si - edukacja i duchowość ekologiczna w nauczaniu Ojca Świętego"


Organizatorzy: 

  • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
  • Diecezja Sosnowiecka
  • Dąbrowskie Forum Ekologiczne


Termin:
 21 kwietnia 2018 r., Dąbrowa Górnicza
Strona konferencji: www.wsb.edu.pl/laudatosi

Powrót do: Start » Uczelnia » Wkrótce w WSB

 

Nasi partnerzy