Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kierunek Księżyc - prezentacja dla dzieci - Dariusz W. Nelle

Godz. 18.05 – 18.50

Miejsce: Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej

Zapisy: 32 295 93 93; mkot@wsb.edu.pl

 

Kierunek Księżyc prezentacja dla dzieci

Dlaczego Księżyc wygląda jakby był z sera szwajcarskiego? Jak długo leci się na Księżyc? Kto jako pierwszy stanął na Księżycu? Dlaczego Księżyc świeci? Który Polak poza gen. bryg. Mirosławem Hermaszewskim mógł polecieć w kosmos? Dlaczego Księżyc zmienia swój kształt? Co to znaczy, że Księżyc jest satelitą?

Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi najmłodszym pasjonatom przestrzeni kosmicznej odpowie pan Dariusz W. Nelle, specjalista ds. astronomii.

Dariusz W. Nelle - od 35-lat czynnie uprawiający astronomię obserwacyjną i astrofotografię; konstruktor astronomicznych przyrządów obserwacyjnych; twórca Dąbrowskiego Koła Miłośników Astronomii i Astronautyki im. St .R. Brzostkiewicza oraz Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego; propagator budowy Dąbrowskiego Planetarium: na co dzień specjalista ds. astronomii, prowadzący Szkolne Obserwatorium Astronomiczne oraz Dąbrowskie Koło Miłośników Astronomii i Astronautyki; pracownik Zespołu Szkół nr1 w Dąbrowie Górniczej.

 

Powrót do: Start » Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej 2015 » Program » 26 marca 2015

 

Nasi partnerzy