Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Innowacyjna przedsiębiorczość i historia pieniądza – kolejne wykłady w ramach 12. Festiwalu Nauki

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Ale znacznie ułatwiają osiągnięcie celów biznesowych i osobistych, pozwalają na rozwijanie pasji i samorealizację. Czy Polska jest krajem, w którym osiągnięcie finansowego sukcesu jest możliwe? Wokół takiego zagadnienia skupiły się środowe wykłady 12. Festiwalu Nauki w Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Współczesny świat daje nam wiele możliwości budowania kariery. Umiejętność dostrzegania sprzyjających okoliczności i pojawiających się okazji to cecha, która może otworzyć drzwi do lepszego świata. Co jeszcze wyróżnia ludzi sukcesu? Kreatywność, spryt, upór?


Podczas wykładu „Mój pomysł na biznes - innowacyjna przedsiębiorczość”, który poprowadził Pan Adam Suliga, wykładowca WSB, ekspert Polskiej Izby Handlu oraz Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, uczestnicy dowiedzieli się, że podstawą dobrze prosperującej firmy jest szybka reakcja na zmiany pojawiające się w jej otoczeniu. - Przedsiębiorcy muszą również stale analizować i szacować ryzyko, które towarzyszy podejmowaniu każdej decyzji. Chcąc osiągnąć sukces, trzeba uważnie obserwować to, co dzieje się wokół  - zaznaczył wykładowca.


Dr Tomasz Kasprowicz, adiunkt w Katedrze Przedsiębiorczości Międzynarodowej i Finansów WSB, przedstawił natomiast historię pieniądza, którego rozwój nie skończył się do dzisiaj. Historia od futerek, poprzez kruszce, po pieniądz plastikowy i Bitcoin przyciągnęła liczne grono młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy