Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

TURNIEJ 2018 - Informacje ogólne

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

zaprasza uczniów szkół średnich oraz przedstawicieli klas mundurowych do udziału

w VII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym 

z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę,


który odbędzie się w dniach 16 - 17 kwietnia 2018 roku w Dąbrowie Górniczej na terenie kompleksu rekreacyjnego Pogoria III.Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym organizowany przez Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest przedsięwzięciem cyklicznym i najbardziej prestiżowym projektem tego rodzaju. Każdego roku w konkursie udział bierze kilkuset uczniów reprezentujących klasy o profilu mundurowym z całej Polski. 

Limit uczestników turnieju w 2018 r. wynosi 100 osób.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie wychowania patriotycznego wśród młodych ludzi oraz integracja środowisk związanych z edukacją i działaniami na rzecz bezpieczeństwa (klas o profilu mundurowym, przedstawicieli służb mundurowych, ośrodków akademickich, instytucji, przedsiębiorców oraz pasjonatów). Turniej służy wyłonieniu najlepszych uczestników reprezentujących szkołę średnią, realizującą przedmiot Edukacja dla bezpieczeństwa oraz przygotowującą potencjalnych kandydatów do pracy w służbach mundurowych.

W programie turnieju w 2018 roku przewidziane są konkurencje sprawdzające poziom wiedzy z zagadnień związanych z bezpieczeństwem oraz obronnością państwa, a także konkurencje sprawnościowe (m.in. ekstremalny bieg z przeszkodami oraz strzelanie).
SPRAWDŹ WYNIKI VI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KLAS O PROFILU MUNDUROWYM (5-7.04.2017)

 
 

Nasi partnerzy