II Festiwal Nauki w Olkuszu - podsumowanie

II Festiwal Nauki w Olkuszu już za Nami!

Blisko 700 uczestników, ponad 10 wykładów, warsztatów i spotkań, w których udział wzięli wybitni naukowcy, publicyści, ludzie kultury i sztuki, a także praktycy z biznesu i służby zdrowia - to bilans II Festiwalu Nauki w Olkuszu, który odbył się 24-26 marca 2014 r. w Olkuszu.

Celem  Festiwalu jest przełamywanie hermetycznego języka nauki, pokazywanie, że nauka może być przyjemna, zrozumiała i pożyteczna dla każdego, jeżeli tylko zostanie przedstawiona w odpowiedni sposób.

Podczas tegorocznego Festiwalu poruszane było szerokie spectrum zagadnień bliskich społeczeństwu. Dowiedzieliśmy się między innymi, jakie są granice demokracji bezpośredniej, jakie zagrożenia czyhają na Nas w sieci Internet oraz czy i jaki terroryzm Nam zagraża.

Tegoroczny Festiwal obejmował nie tylko szereg ciekawych wykładów ale również ciekawe, praktyczne warsztaty z zakresu fizjoterapii, zdrowia oraz logistyki.
Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów i mieszkańców Olkusza oraz powiatu olkuskiego.

Dziękujemy za udział w tegoroczym Festiwalu i do zobaczenia za rok!

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Olkuszu | WSB Olkusz » Aktualności