”O prawach człowieka w biznesie" - wykład dr Samanthy Cheesman z Uniwersytetu w Szeged na Węgrzech

W dniach 10-12 kwietnia br. Wyższa Szkoła Biznesu gościła dr Samanthę Cheesman z Uniwersytetu w Szeged, na Węgrzech. Trzy dni wykładów, jakie dr Cheesman przeprowadziła dla studentów kierunku International Business dotyczyły  istoty praw człowieka w prawie gospodarczym. W swoich wystąpieniach dr Cheesman skupiła się na rozwoju praw człowieka w biznesie, podkreślając znaczenie jakiego kwestia ta nabrała na przestrzeni ostatnich 10 lat. Studenci dowiedzieli się jak ewoluowała koncepcja praw człowieka oraz jaką rolę odgrywa obecnie w sektorze biznesu. Uzupełnieniem części teoretycznej wykładów były aktywne ćwiczenia oraz prezentacje, w których studenci wzięli udział, odgrywając role przedstawicieli różnych środowisk tj. biznesu, sektora publicznego i pozarządowego, które współdziałają ze sobą w obszarze praw człowieka i jakie mechanizmy zostają uruchomione gdy dochodzi do nadużyć w tej kwestii. Wizyta dr Cheesman odbyła się w ramach bilateralnej współpracy jaką Wyższa Szkoła Biznesu prowadzi z Uniwersytetem w Szeged.

Powrót do: Start » Współpraca międzynarodowa » Aktualności

Wyższa Szkoła Biznesu