„Pociąg do Nauki” odjeżdża już 24 czerwca. Wsiądź do niego razem z nami!

Już 24 czerwca 2017 roku z Dworca Głównego w Katowicach odjedzie „Pociąg do Nauki”. Celem podróży jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wydarzenie jest nagrodą dla 60 najaktywniejszych Uczestników projektu "Galaktyka Talentów- Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej", realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu Uniwersytetów Młodego Odkrywcy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W czasie trwania projektu „Galaktyka Talentów” dzieci i młodzież (studenci Uniwersytetów Dziecięcych WSB) w wieku 6-16 lat z terenu województwa śląskiego wzięli udział w kilkunastu wykładach i kilkudziesięciu warsztatach popularno-naukowych, realizowanych na terenie całego województwa śląskiego.  Punktem finałowym projektu jest wydarzenie „Pociąg do Nauki”, czyli wycieczka wynajętym wagonem pociągu, który zmierza do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas podróży dzieci wezma udział w pasjonującym wykładzie oraz wysłuchają "Galaktycznego" koncertu niespodzianki.

Po podróży i ciepłym posiłku, dzieci rozpoczną zwiedzanie niezwykłych wystaw w Centrum Nauki Kopernik .

Warunki udziału:

• wypełnij kwestionariusz zgłoszeniowy
  • rozwiąż krzyżówkę (zostanie opublikowana na stronie: www.wsb.edu.pl/ud dnia 2 czerwca 2017 r. o godz. 18.00)
  • o udziale decyduje kolejność zgłoszeń
  • dodatkowym kryterium jest obecność na zajęciach, które odbyły się w trakcie roku akademickiego (obesność podczas wykładów, udział w warsztatach - dotyczy Uniwersytetów, w których systematycznie weryfikowana była obecność

• Poza projektem: po otrzymaniu informacji o wygranej w konkursie zostaniesz poinformowany o konieczności dokonania wpłaty za ubezpieczenie dziecka podczas zajęć w Uniwersytetach Dziecięcych (maksymalna wysokość 10 zł)

Prosimy o wpisanie hasła z krzyżówki, wraz z pozostałymi niezbędnymi informacjami, w formularzu zgłoszeniowym dostępnym TUTAJ.

Organizator zapewnia:

• Transport na PKP trasie Katowice- Warszawa- Katowice
  • Transport na terenie Warszawy
  • Obiad w Centrum Nauki Kopernik
  • Bilety do Centrum nauki Kopernik
  • Wykład i koncert na terenie "Pociągu do nauki"

Centrum Nauki Kopernik to przestrzeń, która inspiruje dzieci do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Znajduje się tam ponad 400 eksponatów w sześciu stałych wystawach. Nie ma tam gablot i barierek. Niemal każdą rzecz można dotknąć, wypróbować, oraz sprawdzić na własnej skórze zjawiska występujące w przyrodzie.

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Aktualności