Bezpłatne warsztaty ekologiczne dla dzieci! Ekologia w moim domu i ekologia w przyrodzie - Projekt edukacji ekologicznej!

Studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB oraz wszystkich młodych mieszkańców województwa śląskiego zapraszamy wraz z dorosłymi opiekunami na bezpłatne warsztaty z ekologii i ochrony środowiska w ramach projektu pt. „Niewidzialne środowisko – Ekologia w nauce. Międzypokoleniowy Program Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zajęcia przewidziano dla 8 grup liczących po 15 dzieci i 15 rodziców.

Opis zajęć:

Dzieci, podczas zajęć teoretycznych oraz warsztatów terenowych, poszerzą swoją wiedzę dotyczącą recyklingu i segregacji śmieci oraz odnawialnych źródeł energii, a także ochrony przyrody i ekosystemów naturalnych oraz ich mieszkańców. Dzieci poznają takie ekosystemy jak lasy, pola uprawne i sady oraz poznają najważniejsze zasady ochrony środowiska, które mogą zastosować we własnym domu. W trakcie zajęć dzieci wezmą udział w eksperymentach i ciekawych zadaniach terenowych, które wykonają wspólnie ze swoimi opiekunami.

Zajęcia teoretyczne będą realizowane w Dąbrowie Górniczej w salach Wyższej Szkoły Biznesu. Warsztaty terenowe prowadzone będą na obszarze wybranych terenów zielonych Dąbrowy Górniczej m.in. Parku Hallera i Stawów Pogoria.

Warsztaty poprowadzą wykwalifikowani nauczyciele, posiadający doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także specjalizujący się w tematyce edukacji ekologicznej i ochronie środowiska.

Warunki uczestnictwa:

W zajęciach bierze udział dziecko w wieku od 5-12 lat wraz ze swoim dorosłym opiekunem.

Każda grupa musi liczyć minimum 15 dzieci oraz 15 dorosłych opiekunów.

Dziecko może wziąć udział w warsztatach tylko 1 raz w wybranej grupie i terminie.

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY!

LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

Grupa 1:  sobota 11 lutego 2017 r., godz. 11.00 – 14.30.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Grupa 2:  sobota 18 lutego 2017 r., godz. 11.00 – 14.30.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Grupa 3:  sobota 25 lutego 2017 r., godz. 11.00 – 14.30.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Grupa 4:  sobota 4 marca 2017 r., godz. 11.00 – 14.30.

Rezerwacja miejsc*: KLIKNIJ TUTAJ

Grupa 5:  sobota 11 marca 2017 r., godz. 11.00 – 14.30.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Grupa 6:  sobota 18 marca 2017 r., godz. 11.00 – 14.30.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Grupa 7:  sobota 1 kwietnia 2017 r., godz. 11.00 – 14.30.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Grupa 8:  sobota 8 kwietnia 2017 r., godz. 11.00 – 14.30.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Szczegółowych informacji udziela Koordynator projektu:  mgr Małgorzata Małecka – Tomala; e-mail: mmalecka@wsb.edu.pl; tel. 32 295 93 97

*W przypadku otrzymania e-mailowego potwierdzenia udziału w warsztatach od Koordynatora projektu, nie ma możliwości rezygnacji z zajęć w wybranym terminie.

Szczegółowe informacje o projekcie „Niewidzialne środowisko – Ekologia w nauce. Międzypokoleniowy Program Edukacji Ekologicznej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej” - KLIKNIJ TUTAJ

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Aktualności

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!