1.jpg

W dniu 19 maja 2016 r. odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Innowacje i Przedsiębiorczość. Teoria i Praktyka", współorganizowana przez Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa o/Dąbrowa Górnicza oraz

• Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej,
  • Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy, Wydział Ekonomiczny,
  • Wydział Ekonomiczny Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wydział Zarządzania, Katedra Marketingu,
  • Szkołę Główną Handlową, Zakład Zarządzania Innowacjami w Instytucie Przedsiębiorstwa.

Na przestrzeni ostatnich lat rośnie w środowiskach biznesowych świadomość kluczowej roli, jaką odgrywa innowacyjność w tworzeniu przedsiębiorstw i ich sukcesie. Ponadto coraz szersze uznanie zyskuje potrzeba bardziej zrównoważonej innowacyjności, łączącej aspekty ekonomiczne, ekologiczne i społeczne – mówiła, otwierając konferencję  prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą, Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych WSB.

Z kolei doc. ing. Peter Krištofík, PhD. z Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy i prof. dr hab. Krystyna Poznańska z Zakładu Zarządzania Innowacjami w Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej podkreślali w swoich wystąpieniach rolę międzynarodowej współpracy i wymiany doświadczeń, a także znaczenie partnerstwa publicznono-prywatnego w kontekście współdziałania zarówno szkół publicznych jaki i niepublicznych na rzecz rozwoju innowacyjności i przedsiębiorczości.

Celem konferencji był przegląd dorobku w dziedzinie innowacji i przedsiębiorczości oraz dyskusja nad aktualnymi problemami innowacji i przedsiębiorczości.

2.jpg

3.jpg