Edukacja dla Bezpieczeństwa

Atuty kierunku:

- wśród wykładowców przewaga praktyków, m.in. pracownicy Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Wojskowej Komendy Uzupełnień, ratownicy medyczni,

- praktyczne zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu informatycznego w zakresie bezpieczeństwa w informatyce (serwery, macierze dyskowe, automatyczne systemy kopii zapasowych, zapory sieciowe),

-  kurs pierwszej pomocy - słuchacze uzyskują dodatkowe Zaświadczenie potwierdzające przygotowanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26.08.2009 r.

Rekomendacja:

„W zawód nauczyciela wpisany jest obowiązek dokształcania się i uzupełniania wiedzy. Dlatego po raz kolejny wybrałem studia podyplomowe w WSB. Niewątpliwie wartość dodaną studiów stanowi możliwość uczestniczenia w dodatkowych konferencjach, sympozjach, seminariach i szkoleniach, podczas których można zdobyć dodatkowe certyfikaty i zaświadczenia, jakże ważne w pracy nauczyciela.  Z pełną odpowiedzialnością polecam studia podyplomowe w WSB jako wsparcie rozwoju osobistego  i zawodowego oraz podwyższenia kwalifikacji i poszerzenia horyzontów".

Marek Krzykawski

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

Związek Nauczycielstwa Polskiego - Oddział w Olkuszu

CEL:

Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę i umiejętności dydaktyczno-pedagogiczne oraz merytoryczne przygotowanie do prowadzenia nowego w podstawie programowej przedmiotu: edukacja dla bezpieczeństwa.

UCZESTNICY:

Studia adresowane są do czynnych zawodowo nauczycieli nie posiadających wymaganych kwalifikacji do prowadzenia przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa oraz dla osób posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych pedagogicznych lub innych dodatkowo poświadczonych kwalifikacjami pedagogicznymi, zainteresowanych zdobyciem dodatkowych kwalifikacji. Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych nadaje kwalifikacje do nauczania przedmiotu: edukacja dla bezpieczeństwa w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

KWALIFKACJE I KOMPETENCJE:

Świadectwo ukończenia studiów nadaje kwalifikacje do nauczania przedmiotu: edukacja dla bezpieczeństwa w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach studiów słuchacz zdobywa, aktualizuje oraz podwyższa swoje dotychczasowe kwalifikacje z zakresu problematyki bezpieczeństwa odnoszącego się do środowiska: szkolnego, lokalnego, regionalnego z uwzględnieniem działań profilaktycznych w przypadku możliwości wystąpienia potencjalnego zagrożenia. Ponadto uzyskuje możliwość realizacji i doskonalenia procesu nauczania w zakresie powyższej problematyki. Dodatkowo wzbogaca swoją dotychczasową wiedzę z zakresu umiejętności: skutecznego podejmowania działań w kontekście przeciwdziałania wszelkim skutkom zagrożeń, wspomagania procesu kształtowania bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekt zdrowotnego i psychicznego funkcjonowania w sytuacjach zagrożeń.

WYKŁADOWCY:

Wybitni i doświadczeni eksperci.  Nauczyciele akademiccy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Wśród kadry:

prof. dr hab. Marek Walancik- wykładowca akademicki, były komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie, autor publikacji z zakresu pedagogiki społecznej, administracji wojskowej i historii wojskowości

ppłk. mgr inż. Robert Jańczuk- Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień

mjr mgr inż. Marek Zawierta- Szef Wydziału Planowania Mobilizacyjnego Administrowania Rezerwami, prowadzi zajęcia z  zakresu podstaw  zarządzania kryzysowego

PROGRAM:

1. Psychologiczne podstawy działania w sytuacjach kryzysowych.
2. Bezpieczeństwo publiczne i jego ochrona.
3. System obronności i siły zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej.
4. Zagrożenia czasu pokoju i wojny.
5. Prawne aspekty zarządzania bezpieczeństwem.
6. Podstawy ratownictwa sanitarnego i medycznego.
7. Metodyka przedmiotu: edukacja dla bezpieczeństwa.
8. Metodyka pracy z grupą.
9. Komunikacja interpersonalna.
10. Projektowanie działań edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa.
11. Zastosowanie IT na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa.
12. Seminarium dyplomowe.

13. Praktyka pedagogiczna.

Studia kończą się napisaniem pracy końcowej, bez jej obrony.

Bonifikaty - sprawdź, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna!

2460

2865

2730

2730