Administrator Bezpieczeństwa Informacji

ATUTY:

Zapraszamy na  studia podyplomowe - prowadzone we współpracy z  Generalnym  Inspektorem  Ochrony Danych Osobowych oraz z Krajowym  Stowarzyszeniem  Ochrony Informacji Niejawnych.

- możliwość uzyskania certyfikatu Auditora wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji TUV Nord Polska,

- zajęcia w zakresie zabezpieczania danych przedsiębiorstw w oparciu o nowoczesne sprzętowe rozwiązania informatyczne - macierze dyskowe, klastry serwerów, środowisko wirtualizacyjne, zapory sieciowe,

- zajęcia w Laboratorium Bezpieczeństwa Systemów Komputerowych, wyposażonym w stanowiska komputerowe wraz ze specjalistycznym sprzętem (m.in. skaner tęczówki oka, czytniki linii papilarnych),

- praktyczne laboratoria z zakresu planowania oraz wdrażania Infrastruktury Klucza Publicznego (PKI),

- ćwiczenia związane z bezpieczeństwem ze szczególnym uwzględnieniem systemów do budowy zabezpieczeń aplikacji z wykorzystaniem kart procesorowych, jak również systemów uwierzytelniania biometrycznego, wykorzystujących charakterystyki linii papilarnych, wzór tęczówki oka czy dynamikę podpisu odręcznego.

Partnerzy:

Rekomendacja:

„Organizatorom studiów udało się zebrać wyjątkowy zespół wykładowców, który w zupełnie nowatorski sposób zdołał połączyć pasje wykonywanych zawodów związanych z bezpieczeństwem informacji z wiedzą i umiejętnościami nauczycieli akademickich. Powoduje to, że zagadnienia programowe przedstawiane są w sposób ciekawy i przystępny. Mnogość przykładów z ich własnej praktyki sprzyja łatwości zapamiętania i urozmaica i tak ciekawe zajęcia.”

Adrian Pysz

Właściciel firmy informatycznej Webteam w Dąbrowie Górniczej

CEL:

Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z metodami i środkami ochrony informacji, zwłaszcza z problematyką tajemnic państwowych, służbowych oraz danych osobowych. Studia przygotowują profesjonalną kadrę, zajmującą się administrowaniem bezpieczeństwem informacji, poprzez przekazanie aktualnej wiedzy z zakresu teorii i praktyki stosowania współczesnych metod ochrony informacji, przy szczególnym uwzględnieniu empirycznego aspektu zagadnień dotyczących generowania, identyfikacji oraz niwelowania zagrożeń bezpieczeństwa informacji.

UCZESTNICY:

Studia są adresowane do osób pragnących wyspecjalizować się lub doskonalić swoje umiejętności w szeroko rozumianym bezpieczeństwie informacji, w szczególności zaś do osób, które w swojej pracy zawodowej zajmują się ochroną danych osobowych.

KWALIFIKACJE I KOMPETENCJE:

Studia dają możliwość nabycia wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania i ochrony informacji. Studenci tego kierunku staną się specjalistami, którzy będą potrafili zidentyfikować bezpośrednio miejsca wrażliwe w przedsiębiorstwie i instytucji z punktu widzenia bezpieczeństwa informacji oraz stworzenia praktycznego kodeksu postępowania zapewniającego minimalizację utraty lub zniszczenia informacji. Słuchacze będą również przygotowani do wprowadzenia w jednostkach organizacyjnych systemów bezpieczeństwa zgodnych z wymaganiami ustaw, rozporządzeń, normami i standardami światowymi. Ukończenie tego kierunku studiów stwarza możliwości podjęcia w pracy na stanowiskach związanych z obiegiem, ochroną i zabezpieczaniem informacji w państwowych, samorządowych i publicznych jednostkach organizacyjnych oraz w firmach prywatnych.

WYKŁADOWCY:

Zajęcia poprowadzą wysoko wykwalifikowani wykładowcy i eksperci z wieloletnim doświadczeniem praktycznym:

Wśród wykładowców:

dr inż. Adrian Kapczyński- Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Informatycznego- oddział Śląsk, specjalista w zakresie nowoczesnych technik technologii i ochrony informacji

mgr inż. Marek Anzel - specjalista do spraw ochrony informacji niejawnych i systemów teleinformatycznych. Wykładowca i konsultant cyklicznych szkoleń pracowników pionów ochrony informacji niejawnych

mgr inż. Witold Pokora – autor wielu publikacji, Z-ca Dyrektora ds. certyfikacji Systemu Zarządzania Jakością Wojskowej Akademii Technicznej

PROGRAM:

1. Podstawy teorii bezpieczeństwa informacji,
2. Prawne aspekty bezpieczeństwa,
3. Kryptografia i kryptoanaliza,
4. Kontrola logiczna i fizyczna,
5. Bezpieczeństwo systemów operacyjnych,
6. Bezpieczeństwo baz danych,
7. Bezpieczeństwo sieci przewodowych,
8. Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych,
9. Zarządzanie ryzykiem w systemach bezpieczeństwa,
10. Audyt i certyfikacja systemów zarządzania bezpieczeństwem,
11. Seminarium dyplomowe,
12. Pracownia problemowa.

Bonifikaty - sprawdź, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna!

2460

2865

2730

2730