Menedżer Logistyki

Kierunek zajął ex aequo 3 miejsce w ogólnopolskim rankingu studiów podyplomowych miesięcznika Home&Market 2011

ATUTY KIERUNKU:

- możliwość wzięcia udziału w szkoleniu oraz zdobycia Certyfikatu Auditora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością w Transporcie TÜV Nord Polska

- zajęcia prowadzone przez specjalistów z zakresu logistyki i zarządzania, praktyków w dziedzinie prawa transportowego, menedżerów logistyki, spedytorów takich firm jak np. Raben Polska sp. z o.o.,

- w ramach zajęć praktycznych możliwość korzystania z oprogramowań logistycznych  VISSIM oraz programu VISUM,

- udział w grze Promar - jednej z najbardziej cenionych gier kierowniczych rozgrywanych w Polsce (wg. rankingu Rzeczypospolitej).

Partner studiów:

Rekomendacja wykładowcy:

„Studia podyplomowe Menedżer logistyki w WSB kształcą menedżerów, którzy potrafią budować strategię operacyjną i zarządzać całokształtem procesów biznesowych, kreujący wzrost wartości dodanej w łańcuchach dostaw (kooperacji przedsiębiorstwa z otoczeniem) i potrafiący tak nimi sterować, by mogło ono szybko, skutecznie i elastycznie reagować na wszelkie zmiany zachodzące na rynku".

Agnieszka Dymek

IF Customer Service Manager

Raben Polska Sp. z o.o.

CEL:

Celem studiów jest zdobycie i pogłębienie wiedzy logistycznej, poznanie kluczowych zależności zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i transportowo-spedycyjnych. Słuchacz  podczas studiów zdobędzie określone narzędzia i koncepcje do skutecznego projektowania systemów logistycznych i wdrażania ich w przedsiębiorstwach, ponadto uzyska najnowszą wiedzę i umiejętności menedżerskie w zakresie zarządzania logistyką. Celem studiów jest wykształcenie profesjonalnej kadry menedżerskiej w branży TSL.

UCZESTNICY:

Studia adresowane są do menedżerów zarządzających procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie, specjalistów z zakresu różnych sfer zarządzania logistycznego, pracowników różnych komórek organizacyjnych firmy bezpośrednio lub pośrednio związanych z procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie, pracowników marketingu i zaopatrzenia oraz osób które są zainteresowane problematyką logistyki i transportu.

WYKŁADOWCY:

Nauczyciele akademiccy oraz specjaliści z zakresu logistyki i zarządzania. Ponadto wybitni praktycy w dziedzinie prawa transportowego, menedżerowie logistyki, spedytorzy itp.

Wśród kadry:

dr Grzegorz Sierpiński – praktyk oraz dydaktyk, opiekun merytoryczny kierunków logistycznych, specjalista z zakresu prognozy ruchu, inżynierii ruchu drogowego,

dr Mariusz Kruczek- ekspert z zakresu zarządzania produkcją i usługami w logistyce,

mgr Maciej Kiwer- starszy konsultant w IFS Poland Sp. Z.O.O, specjalizuje się głównie we wdrażaniu systemów ERP w firmach logistycznych z zakresu gospodarki magazynowej,

dr Robert Frey- radca prawny, specjalista w zakresie prawa handlowego i transportowego.

GRA DECYZYJNA

Gry decyzyjneW programie studiów zawarto udział słuchaczy w grze decyzyjnej LOGISTICS MANAGEMENT.

Gry decyzyjne to jedna z najlepszych  metod kształcenia problemowego, które w warunkach uczelnianych pozwalają słuchaczom studiów podyplomowych tworzyć zjawiska, sytuacje i procesy identyczne z tymi, które na codzień występują w organizacjach komercyjnych.

- planowanie tras transportowych,

- rozpoznanie potrzeb klientów,

- opracowywanie ofert i elementów obsługi klienta,

- rywalizacja przetargowa na rynku,

- poznanie wyników i kosztów logistycznych,

- zarządzanie zapasami magazynowymi,

- planowanie tras transportowych,

- przygotowanie ofert optymalizacji kosztów logistyki,

- rywalizacja rynkowa w szczycie sezonu.

PROMAR - Realizowana w ramach studiów podyplomowych, ma na celu dostarczenie kompleksowej wiedzy menedżerskiej oraz kształtowanie i weryfikację umiejętności potrzebnych w biznesie w formie aktywnych zajęć szkoleniowych. Gra ma charakter kompleksowy i obejmuje najważniejsze obszary działalności przedsiębiorstwa: marketing, sprzedaż, finanse, produkcję, organizację i zarządzanie, kadry i zaopatrzenie. Ponadto posiada wiele cech charakterystycznych dla uwarunkowań gospodarki rynkowej (ryzyko decyzyjne, względna niepewność działania, konkurencyjność otoczenia, elastyczność zachowań).

Kierunek Menadżer logistyki zajął ex aequo 3 miejsce w ogólnopolskim rankingu studiów podyplomowych miesięcznika Home&MarketW PROGRAMIE  STUDIÓW M.IN.:

1. Zintegrowane zarządzanie logistyczne,

2. Logistyczna obsługa klienta i zarządzanie relacjami,
3. Logistyka transportu i spedycja,
4. Zarządzanie magazynami i tworzenie centrów logistycznych,

5. Zarządzanie łańcuchem dostaw,
6. Prognozowanie i zarządzanie zapasami,
7. Transport i spedycja,
8. Prawo handlowe, transportowe, ubezpieczeniowe i celne,
9. Pomiar efektywności systemów logistycznych,

10. Systemy informatyczne w logistyce,

11. Nowoczesne systemy zarządzania w logistyce,

12. Zarządzanie produkcją i logistyka produkcji,

13. Ekologistyka,

14. Zarządzanie logistyczne w firmach usługowych,

15.Zarządzanie bezpieczeństwem a logistyka transportu,

16. Zarządzanie jakością w transporcie,

17. Gra biznesowa - symulacyjna,

18. Seminarium.

Bonifikaty - sprawdź, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna!

2620

3055

2910

2910