Menedżer Innowacji

ATUTY:

-Program studium obejmuje wykłady i seminaria realizowane w audiowizualnych salach wykładowych oraz warsztaty,

-W ramach studiów udział w bezpłatnych szkoleniach.

CEL:

Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z koncepcją  zarządzania innowacjami, strategii innowacji i przedsiębiorczości innowacyjnej. Studia podyplomowe są adresowane do osób pragnących wyspecjalizować się lub doskonalić swoje umiejętności w szeroko rozumianej przedsiębiorczości innowacyjnej.

KWALIFIKCJE I KOMPETENCJE:

W ramach studiów słuchacze zdobędą wiedzę zarówno praktyczną, jak i teoretyczną konieczną do zatrudnienia do zatrudnienia na stanowiskach menedżerów innowacji. Studia przygotowują profesjonalną kadę zajmującą się zarządzaniem innowacjami, poprzez przekazanie aktualnej wiedzy z zakresu teorii i praktyki stosowania współczesnych metod i koncepcji zarządzania innowacjami.

WYKŁADOWCY:

Zajęcia prowadzone są przez wybitnych i doświadczonych ekspertów z danej dziedziny oraz przez pracowników naukowo-badawczych Wyższej Szkoły Biznesu.

PROGRAM:

1. Zarządzanie  innowacjami - Podstawowe zasady zarządzania innowacjami.
  2. Ekonomiczne, prawne i społeczne  aspekty zarządzania  innowacjami.
  3. Planowanie, prognozowanie w zarządzaniu innowacjami.
  4. Inkubatory technologiczne, inicjatywy klastrowe ,  parki przemysłowe, specjalne strefy ekonomiczne jako źródła zarządzania innowacjami.
  5. Zarządzanie projektami  innowacyjnymi a metody Project Management w zarządzaniu innowacjami.
  6. Zarządzanie wiedzą i kapitałem intelektualnym a zarządzanie innowacjami.
  7. Typy innowacji - innowacje produktowe, procesowe i organizacyjne.
  8. Zarządzanie strategiczne w zarządzaniu innowacjami, typologia  strategii innowacyjnych.
  9. Komercjalizacja technologii innowacyjnych w przedsiębiorstwie.
  10. Budowa i implementacja systemów zarządzania innowacjami.
  11. Transfer wiedzy w zarządzaniu innowacjami.

Bonifikaty - sprawdź, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna!

2620

3055

2910

2910