Turniej Absolwent WSB Cup 2017

20 maja br. na dąbrowskim Orliku V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

Dołącz do Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów WSB

Weź udział w akcjach, szkoleniach, konferencjach i wyjazdach. Buduj relacje oraz integruj społeczność akademicką.

Edukacja mieszkańców z zakresu pierwszej pomocy – podsumowanie akcji społecznej

foto_01_Pierwsza_Pomoc.jpg

W dniu 18 czerwca br. nad zbiornikiem wodnym Pogoria III Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zorganizowało kolejne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w ramach którego odbył się m.in. pokaz ratownictwa wodnego. Było to podsumowanie cyklu bezpłatnych szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. Szkolenia przeprowadził Stanisław Stachowiak – doświadczony funkcjonariusz Policji, ratownik medyczny oraz WOPR. Patronat honorowy nad niniejszą inicjatywą objęło Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Dąbrowie Górniczej oraz Państwowa Straż Pożarna w Dąbrowie Górniczej.

Akcja społeczna, która została przeprowadzona w okresie marzec-czerwiec 2013 r. była podzielona na 4 części i dotyczyła m.in. podstawowych zabiegów ratujących życie dorosłych, dzieci i niemowląt, postępowanie w zadławieniach, złamaniach, skręceniach i zwichnięciach oraz postępowanie w odmrożeniach, oparzeniach.

Celem akcji było uświadomienie potrzeby niesienia pomocy osobom poszkodowanych oraz wypracowanie odpowiednich zachowań w sytuacjach zagrożenia. Stanowcza i odpowiednia reakcja podczas wypadków, kolizji i zdarzeń losowych na drogach, zbiornikach wodnych, osiedlach i budynkach pozwoli na ratowanie zdrowia i życia wielu ludzi.

W szkoleniach wzięło udział ponad 100 osób – studentów, absolwentów WSB, mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego oraz Jaworzna i Cieszyna. Zainteresowanie akcją przerosło nasze oczekiwania co pokazuje potrzebę organizacji tego typu przedsięwzięć w przyszłości.

foto_02_Pierwsza_Pomoc.jpg

foto_03_Pierwsza_Pomoc.jpg