Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Sztuka mówienia – wartość w języku – spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w Akademii WSB

Macie wolne wtorkowe przedpołudnie? Warto zatem wybrać się na spotkanie z popularnym polskim językoznawcą, którego umiejętności i styl opowiadania o polszczyźnie zapełnią sale audytoryjne. Profesor Jerzy Bralczyk będzie gościem Akademii WSB już 19 listopada 2019 r. o godz. 9.30. 

Prof. Jerzy Bralczyk to prawdziwa sława nie tylko w środowisku językoznawców. Jest znany szerokiej publiczności, jako popularyzator kultury języka i poprawnej polszczyzny jego wykłady i spotkania ze słuchaczami cieszą się zawsze wielką popularnością. Profesor Bralczyk potrafi bowiem nie tylko ciekawie i przystępnie o polszczyźnie opowiadać, lecz także czyni to z humorem.

 

Jest autorem wielu książek i publikacji językoznawczych dotyczących poprawnego mówienia i pisania. Wymieńmy chociażby „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych”, „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „O języku polskiej polityki lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych”. Profesor jest także wieloletnim członkiem i wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego.

 

Wstęp na spotkanie jest wolny. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

 

Rejestracja grup uczniów szkół średnich:

 

mgr Katarzyna Łopacińska - woj. śląskie

klopacinska@wsb.edu.pl

tel. 32 295 93 14

 

mgr inż. Sebastian Korzeniowski – woj. małopolskie

skorzeniowski@wsb.edu.pl

tel. 887 755 200

Powrót do: Start » Uczelnia » Wkrótce w Akademii WSB

 

Nasi partnerzy