Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Konferencja „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu. Od tradycji do współczesności”

Przegląd fundamentalnych zagadnień współczesnego zarządzania, perspektyw rozwojowych i kierunków badań na przyszłość to tylko kilka z wielu celów konferencji „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu". Od tradycji do współczesności”, która odbędzie się 25 – 26 marca 2020 r. w Akademii WSB. Podczas wydarzenia, uczestnicy będą mieli możliwość analizy możliwości i efektów zastosowania nowoczesnych koncepcji i metod zarządzania, w relacji do dokonań i dorobku naukowego profesora Aleksandra Rotherta (1870-1937).

Cykl konferencji poświęcony jest dorobkowi polskich klasyków z obszaru nauk o zarządzaniu. Podejmowane są ich dokonania w kontekście sukcesów i wyzwań, widziane z perspektywy rozwoju nauk o zarządzaniu.

 

V edycja konferencji przypada w 150. Rocznicę urodzin profesora Aleksandra Rotherta, który jest patronem konferencji oraz jednym z prekursorów nauk o zarządzaniu. Jest to okazja do zaprezentowania dorobku tego klasyka oraz dyskusji nad najnowszymi osiągnięciami, obowiązującymi trendami i wyzwaniami w naukach o zarządzaniu, a także oceny stanu i perspektyw rozwoju w różnych obszarach zarządzania.

 

Pierwsza konferencja odbyła się w roku 2017 i nawiązywała do obchodów 120-lecia nauk o zarządzaniu w Polsce, których rozwój był ściśle związany z nazwiskiem profesora Karola Adamieckiego (1866-1933), światowej sławy polskiego teoretyka i praktyka zarządzania. 

 

W 2018 roku odbyła się druga konferencja w ramach cyklu, poświęcona dorobkowi profesora Edwina Hauswalda (1868-1942), który był specjalistą w zakresie maszynoznawstwa i organizacji. 

 

Patronem trzeciej konferencji z cyklu, zorganizowanej w 2019 roku, był inżynier Piotr Drzewiecki (1865-1943), jeden z prekursorów nauk o zarządzaniu, przedsiębiorca, działacz społeczny, pierwszy prezydent Warszawy w odrodzonej Polsce.

 

 

Chętnych do udziału w konferencji, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

 

Po szczegóły zapraszamy na stronę internetową konferencji.

Powrót do: Start » Uczelnia » Wkrótce w Akademii WSB

 

Nasi partnerzy