Edukator studencki 2018

Autorytet, Wykładowca „praktycznie najlepszy” oraz Przyjaciel studenta to kategorie, w których studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wybiorą najlepszych wykładowców w roku akademickim 2017/2018. Zachęcamy do zgłaszania kandydatur (od 20 stycznia do 28 lutego 2018 r.), a następnie do głosowania w konkursie internetowym. Ogłoszenie laureatów konkursu o miano „Edukator studencki 2018” nastąpi podczas uroczystej gali Święta Uczelni – 22 czerwca 2018 r.

ZGŁOŚ własnego kandydata: TUTAJ (kliknij i wypełnij)

(termin przesyłania kandydatur od 20 stycznia do 28 lutego 2018 r.)

„Edukator studencki WSB 2018”

konkurs na najlepszego wykładowcę Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych wykładowców prowadzących zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Biznesu w  Dąbrowie Górniczej oraz jej Wydziałach Zamiejscowych, którzy swoją wiedzą, pasją oraz zaangażowaniem pobudzają studentów do działania i rozwoju. Konkurs pozwoli na zaprezentowanie ciekawych form prowadzania zajęć, które sprawiają, że nauka staje się interesująca, a studia praktycznie najlepsze.
  2. Organizatorem konkursu jest Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
  3. Nagroda przyznawana będzie indywidualnie w każdym z Wydziałów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, w trzech kategoriach:
    a) Autorytet – laureat tej kategorii to osoba, która posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze naukowym oraz w sposób ekspercki przekazuje wiedzę podczas prowadzonych zajęć dydaktycznych. W sposób rzeczowy i oparty o bogate doświadczenie naukowe oraz dydaktycznie sprawia, że przekazywana wiedza jest prezentowana w sposób przystępny i łatwy do zapamiętania. Motywuje do rozwoju osobistego i naukowego.

b) Wykładowca praktycznie najlepszy – laureat tej kategorii jest osobą łączącą wysokiej klasy wiedzę teoretyczną z doświadczeniem praktycznym. Animuje działania zmierzające do współpracy pomiędzy światem nauki i biznesu angażując w ten proces studentów oraz innych pracowników naukowo-dydaktycznych.

c) Przyjaciel studenta – laureat tej kategorii swoimi działaniami sprawia, że studia w Wyższej Szkole Biznesu są miejscem, gdzie nauka przeplata się z budowaniem relacji oraz  wartości. Poprzez swoje działania sprawia, że studia stają się bardzie przyjazne oraz dostosowane do potrzeb studentów.

1. Do konkursu może zostać zgłoszony wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, który w okresie pomiędzy 1 stycznia 2017 r., a 30.06.2018 r. prowadził lub prowadzi wykłady, ćwiczenia, laboratoria lub zajęcia kliniczne w ramach programu studiów realizowanego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowe Górniczej oraz jej Wydziałach Zamiejscowych.
  2. Lista wykładowców biorących udział w głosowaniu internetowym zostanie przygotowana na podstawie zgłoszeń studentów oraz absolwentów WSB, które
    w terminie od 20 stycznia do dnia 28 lutego 2018 r. zostaną przesłane za pośrednictwem kwestionariusza umieszczonego na stronie internetowej Uczelni w zakładce "Wkrótce WSB". Udział w głosowaniu internetowym wezmą wykładowcy, których imię i nazwisko wskazane zostanie przez minimum 5 studentów lub/i absolwentów w danej kategorii. Zgłoszenia, które wpłyną po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane.
  3. Każdemu studentowi oraz absolwentowi WSB przysługuje możliwość zgłoszenia po jednym kandydacie/wykładowcy w danej kategorii (wyłącznie w Wydziale, w którym student/absolwent odbywa/odbywał kształcenie).
  4. Głosowanie na wybranych kandydatów odbędzie się za pośrednictwem ankiety internetowej, która zostanie opublikowana na stronach internetowych Wydziałów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w terminie od 1 marca 2018 do 15 maja 2018 r.
  5. Zwycięzcami konkursu w poszczególnych kategoriach zostaną osoby, które uzyskają najwyższą liczbę głosów oddanych w ankiecie internetowej przez studentów/absolwentów.
  6. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 20 maja 2018 r.  (strony internetowe Wydziałów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej), a wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali Święta Uczelni dni 22 czerewca 2018 r.
  7. Wśród studentów biorących udział w głosowaniu zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe oraz bony edukacyjne Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
  8. Za prawidłowy przebieg głosowania, wyłonienie zwycięzców oraz przyznanie nagród odpowiedzialna będzie Komisja Konkursowa w składzie:

a)     prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz – Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

b)     Marek Zychla – Prezes Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych LEWIATAN

c)     Alicja Czapla – Przewodnicząca Samorządu Studenckiego/ Przedstawiciel studentów

d)     Dominik Penar – Prodziekan ds. kształcenia ustawicznego/ przedstawiciel Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów WSB

Powrót do: Start » Uczelnia » Wkrótce w WSB