Wykład otwarty Antoniego Styrczuli pt. "Przeszedłem Rubikon"

Przekroczyłem Rubikon

Dziennikarz, doradca oraz rzecznik prasowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (w latach 1996-98)... tym razem jednak Antoni Styrczula podzieli się swoimi doświadczeniami walki z chorobą nowotworową. Już 29 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Audytorium D, Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej podczas spotkania autorskiego pt. "Przeszedłem Rubikon" porozmawiamy o tym co najważniejsze, a więc o zdrowiu.

"...Choć bardzo się starałem dodać mu otuchy, wychodziło mi to kiepsko. Instynktownie czułem, że moje słowa, by walczył, by się trzymał, brzmiały banalnie. Bo niby z czym miał walczyć? Ze swoimi lękami, które paraliżują człowieka do tego stopnia, że zastyga jak kamień i nie jest w stanie myśleć, czuć i cokolwiek robić? Z obawami o najbliższych? Z samotnością będącą udziałem każdego, kto usłyszał diagnozę – rak? Z chorobą, która cię zżera, komórka po komórce? To co wtedy mógł czuć i myśleć, zrozumiałem później, kiedy mnie samego to spotkało."

(pełny tekst eseju pt. "Przeszedłem Rubikon" zostanie przekazany uczestnikom spotkania 29 marca 2017 r.)

/dp, 13.03.2017 r./

FORMULARZ REJESTRACYJNY