Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Akademia Młodego Przedsiębiorcy - kolejna odsłona

W lutym słuchacze Akademii Młodego Przedsiębiorcy wezmą udział w  wykładzie dr inż. Macieja Rostańskiego  p.t. "My w Sieci. Kłopoty w raju". Spotkanie odbędzie się 22 lutego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Częstochowie o godz. 11.00. 

 

dr inż. Maciej Rostański - doktor inżynier informatyki, adiunkt w Katedrze Informatyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Prodziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych w latach 2005-2011. Zajmuje się tematyką bezpieczeństwa sieci komputerowych i ciągłości działania systemów informatycznych. Autor lub współautor monografii naukowych i technicznych, jak np. "Internet in the Information Society. Computer Systems Architecture and Security" (2013), "Systemy przetwarzania danych" (2012) lub "Sieci bezprzewodowe" (2009). Prowadzi na tym polu działalność ekspercką i konsultacyjną, od roku 2013 jest też recenzentem projektów w zakresie informatyki dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Certyfikowany instruktor Cisco, kierownik Akademii Lokalnej Cisco Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej; za działalność edukacyjną m. in. na tym polu odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W latach 2007-08 Promotor Projektów Innowacyjnych dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zainteresowania naukowe koncentruje na realizacji zaawansowanych sieci komputerowych dla przedsiębiorstw, wraz z zagadnieniami wysokiej dostępności i odporności na błędy, co wykorzystuje w praktyce zawodowej, prowadząc działalność konsultacyjną oraz wdrożeniową właśnie na tym polu. Działalność praktyczną prowadzi również w ramach doradztwa i prac nad systemami wirtualizacji oraz zapewniania wysokiej dostępności przy wykorzystaniu systemów otwartych. Z racji zainteresowań ogólnym wykorzystaniem Internetu, posiada również w swoim dorobku prace na temat technologii internetowych i sieci społecznościowych.


Celem Akademii Młodego Przedsiębiorcy jest rozwój kultury przedsiębiorczości na terenie miasta Częstochowy poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości młodzieży w wieku 14-18 lat, umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego, rozbudzenie aktywności poznawczej wśród młodzieży.

Zajęcia w ramach AMP prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich narzędzi przekazywania wiedzy. Ich zadaniem nie jest zastępowanie czy wyręczanie systemu edukacji szkolnej, lecz wspieranie go poprzez  dobór innowacyjnych metod i realny kontakt z praktykami, w tym ludźmi ze świata biznesu.

Podstawową formą zajęć w „Akademii Młodego Przedsiębiorcy” są interaktywne wykłady z zakresu przedsiębiorczości. Wszystkie zagadnienia poruszane na wykładach prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży.

W ramach projektu w okresie listopad 2016 - czerwiec 2016 planuje się 8 comiesięcznych spotkań z prelegentami: przedsiębiorcami, nauczycielami akademickimi, przedstawicielami świata biznesu. 


Kontakt i zapisy:

 

Katarzyna Łopacińska
tel. 32 295 93 14
e-mail: klopacinska@wsb.edu.pl

 

/kł, 07.02.2017/ 

Powrót do: Start » Uczelnia » Wkrótce w WSB

 

Nasi partnerzy