Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego z wizytą studyjną na lotnisku

DSC_0113.JPG

W dniu 9 marca grupa studentów z Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego z Wyższej Szkoły w Dąbrowie Górniczej pod opieką dr Pauliny Polko odwiedziła Międzynarodowy Port Lotniczy. Wizyta była okazją do zapoznania się z infrastrukturą i funkcjonowaniem portu lotniczego oraz spotkania z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej Katowice Pyrzowice.

Z uwagi na obszar zainteresowań członków Koła Naukowego, możliwość zapoznania się rolą i zadaniami Straży Granicznej w systemie bezpieczeństwa narodowego była szczególnie interesująca. Funkcjonariusze SG zapoznali studentów ze specyfiką zadań związanych z kontrolą graniczną i zapewnieniem bezpieczeństwa w komunikacji międzynarodowej, w szczególności w zakresie kontroli paszportowej, działań minersko pirotechnicznych, przeciwdziałaniu nielegalnej migracji oraz przemytowi bez zezwolenia broni, amunicji, materiałów wybuchowych i substancji narkotycznych.

DSC_0092.JPG

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności