Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Konferencja LUMEN 2019

Już po raz piąty przedstawiciele środowiska akademickiego spotkali się na Konferencji LUMEN, by dyskutować nad aktualnymi sprawami szkolnictwa wyższego i nauki, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki zarządzania uczelniami. Akademię WSB reprezentowała JM Rektor dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.

W ramach Konferencji LUMEN 2019 odbyły się dwie równoległe ścieżki tematyczne: Zarządzanie Strategiczne oraz Zarządzanie Projektowe. Tematem pierwszej z nich było zarządzanie uczelniami z perspektywy międzynarodowej, finansowanie szkolnictwa wyższego oraz transformacja administracji i kultury organizacyjnej uczelni. Ścieżka projektowa zaś pokazała rozwiązania informatyczne i organizacyjne, które usprawniają procesy realizowane w szkołach wyższych.

 

Tradycyjnie do udziału w Konferencji zostali zaproszeni główni interesariusze sektora nauki i szkolnictwa wyższego, w tym: przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stowarzyszeń akademickich, organizacji pozarządowych związanych z sektorem szkół wyższych oraz kadrę naukową i praktyków zarządzania z polskich i zagranicznych uczelni.

 

W gronie prelegentów panelu „Reforma szkolnictwa wyższego” Konferencji LUMEN 2019 znaleźli się:

Włodzimierz Albin (Prezes Zarządu Wolters Kluwer Polska),

- Prof. Wiesław Bielawski (Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie),

- dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB (Rektor Akademii WSB),

- Prof. Beata Mikołajczyk (Prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu),

- Prof. Wojciech Wysota (Prorektor Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu).

 

Moderatorem dyskusji był Piotr Pokorny – Dyrektor Zarządzający Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego.

 

Podczas konferencji odbyło się również ogłoszenie wyników Konkursu LUMEN 2019, w ramach którego wyróżnienie w kategorii nagród specjalnych otrzymał międzynarodowy projekt Akademii WSB: "Open Design and Manufacturing trough event based learning".

 

Akademia WSB od stycznia 2017 roku realizuje prestiżowy projekt międzynarodowy pn. „A Knowledge Alliance between HEIS, Makers and Manufacturers to boost Open Design & Manufacturing in Europe - OD&M”. Przy realizacji projektu uczelnia współpracuje z jednostkami naukowymi z Włoch, Hiszpanii, Anglii, Holandii oraz Chin.

 

/19.11.2019/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy