Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Młodzież już wie. Niedoświadczony to Zagrożony!

Czy z młodymi kierowcami mamy tylko kłopoty? Czy jeżdżą kiepsko, a jeżeli tak to dlaczego? Czy wpływ na to ma poczucie, że są mistrzami kierownicy? Jakie mogą być skutki niebezpiecznej jazdy? Jak po traumatycznych przeżyciach nie tracić sensu i radości życia? Między innymi na te pytania, w trakcie konferencji i warsztatów odpowiedź znaleźli uczniowie szkół średnich oraz podstawowych.

Akademia WSB wspólnie z  Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach w dniu 30 maja 2019 r. zorganizowała konferencję „Niedoświadczony. Zagrożony”. Celem wydarzenia było pokazanie zagrożeń jakie niosą za sobą niedoświadczeni kierowcy na drodze. Temat okazał się bardzo aktualny, gdyż w ostatnich 10 dniach na śląskich drogach zginęły 3 osoby poniżej 25 roku życia.

 

Swoim wystąpieniem konferencję rozpoczął prof. nadzw. dr Marek Walancik. Panel konferencyjny poprowadziła prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemanowicz wspólnie z mł. insp. Robertem Piwowarczykiem. Jak po traumatycznych przeżyciach nie tracić sensu i radości życia opowiadał Pan Janusz Świtaj, który uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doszło do urazu kręgosłupa szyjnego i zmiażdżenia rdzenia kręgowego. O swoich doświadczeniach drogowych mówił również motocyklista ks. Piotr Pilśniak. Całość podlegała komentarzom lekarza specjalisty, który opowiedział jak wygląda proces leczenia obrażeń powypadkowych oraz ich rekonwalescencja.

 

Spotkanie uświetnił występ - ku przestrodze - grupy RETO pn. „Świadectwo”.

 

Praktyczną częścią konferencji były pokazy w formie warsztatów w ramach:

 

  • Alkogogli, czyli symulacji zachowań ludzkich pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych – WORD KWP w Katowicach
  • Jazdy w szczególnych warunkach – CARGO Jaworzno
  • Warsztatów z zakresu zasadności używania w pojazdach pasów bezpieczeństwa - symulator dachowania – WORD Katowice
  • Pierwszej pomocy podczas zdarzenia drogowego – ratownicy medyczni, pracownicy WCPR


Powyższe pokazy przeprowadzali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy