Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Inauguracja Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich

W dniu 12 października 2018 roku odbyła się uroczysta inauguracja prestiżowych interdyscyplinarnych studiów doktoranckich realizowanych w ramach projektu „Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie Ekonomicznych i Społecznych Nauk Stosowanych” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Wykład inauguracyjny nt. Nauki ekonomiczne w nowych realiach ustawowych wygłosił prof. dr hab. Marek Ratajczak – Przewodniczący Sekcji Nauk Ekonomicznych Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów.

 

Program kształcenia w ramach interdyscyplinarnych studiów zakłada realizację wykładów interdyscyplinarnych, dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych, prowadzonych przez uznanych wykładowców w kraju i zagranicą.

 

W dniu 20 października 2018 roku doktoranci interdyscyplinarnych studiów doktoranckich wzięli także udział w wykładzie pt. Międzynarodowe standardy zabezpieczenia na starość, który wygłosiła prof. dr hab. Gertruda Uścińska – Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Aplikacyjny profil studiów kształtuje kompetencje niezbędne do wykonywania pracy w charakterze badawczym i badawczo-rozwojowym w instytucjach otoczenia społeczno-gospodarczego. Interdyscyplinarność studiów dotyczy obszaru nauk społecznych i dwóch dziedzin tego obszaru – nauk ekonomicznych (nauki o zarządzaniu, ekonomia, finanse) oraz nauk społecznych (m.in. nauki o bezpieczeństwie, psychologia, pedagogika).

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy