Ambasadorka Srebrnego Wieku jest wśród nas!

17 października 2018 r. Pani Lidia Musiał – Przewodnicząca Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB otrzymała tytuł Ambasadorki Srebrnego Pokolenia Województwa Śląskiego 2018.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Sali Sejmu Śląskiego, statuetkę Ambasadorki Srebrnego Pokolenia Pani Lidii Musiał w imieniu Marszałka Województwa Śląskiego wręczyły Pani Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, Wicemarszałek Województwa Śląskiego oraz Pani Bożena Borowiec – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Do konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Śląskiego zgłoszonych zostało blisko 30 kandydatur. Tytuły Ambasadorki i Ambasadora Srebrnego Pokolenia przyznano za wyjątkowe zaangażowanie w działalność społeczną, inspirowanie przedstawicieli młodszego i starszego pokolenia do wspólnych działań oraz budowanie własną postawą wizerunku seniora jako osoby aktywnej.

Wśród działań podejmowanych przez Panią Lidię Musiał doceniono m.in. zaangażowanie w rozwój Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB, wsparcie merytoryczne i koncepcyjne projektu „Jak nie My, to Kto?”, na który Akademia WSB pozyskała dofinansowanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, organizację Rajdów Jurajskich, konkursów fotograficznych oraz licznych inicjatyw wolontaryjnych i integrujących seniorów.

Tytuł Ambasadora Srebrnego Pokolenia otrzymał Pan Jan Gwizd, Prezes współpracującego z Akademia WSB Zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pani Lidii Musiał podczas uroczystości w Urzędzie Marszałkowskim towarzyszyli dr Marcin Lis -  Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB oraz mgr Anna Giertler – Kierownik Działu Kształcenia Ustawicznego Akademii WSB.

Serdecznie gratulujemy Pani Lidii Musiał i życzymy niesłabnącego entuzjazmu oraz dalszych sukcesów.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności