Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

26. Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Człowiek-Media-Edukacja”

29 września 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się 26. Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Człowiek-Media-Edukacja”. Przedstawiciele jednostek edukacyjnych (Ministerstwa Edukacji Narodowej, szkół, uczelni wyższych, kuratoriów oświaty) uczestniczyli w konferencji dotyczącej szeroko pojętych aspektów związanych z przemianami edukacyjnymi i rozwojem kształcenia. 

Seminarium zainaugurowały wystąpienia prof. nadzw. dr hab. Marka Walancika - prorektora ds. Nauki (WSB) . Jak podkreślił pomysłodawca i organizator sympozjum prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Morbitzer - Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe to jedno z ważniejszych  wydarzeń w Polsce skupiające wybitnych fachowców w dziedzinie edukacji i pedagogiki, najważniejszych teoretyków i praktyków – nauczycieli z całego kraju pragnących wzajemnie wymieniać poglądy i dyskutować na tematy związane z szybko rozwijającą się sytuacją dot. szkolnictwa. W imieniu Minister Edukacji Narodowej głos zabrał również Pan Rafał Lew-Starowicz – Zastępca Dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podczas obrad plenarnych oraz sesji nauczycielskich pojawiały się takie wątki jak: nowa ustawa web 2.0, edukacja medialna, nauka programowania w szkołach, wykorzystanie mediów cyfrowych, bezpieczeństwo w sieci oraz nowe technologie w szkolnictwie.

 

Sesje seminaryjne organizowane są co dwa lata, z niecierpliwością czekamy więc na kolejną odsłonę, która odbędzie się w 2019 roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego wydarzenia.  

 

Zachęcamy do zapoznania się z relacją w serwisie www.edunews.pl  - TUTAJ (kliknij)

 

/mb, 29.09.2017 r./

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy