Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Polonii Gospodarczej Świata

Międzynarodowe projekty edukacyjne, współpraca w zakresie popularyzowania przedsiębiorczości akademickiej  oraz realizacja wspólnych projektów naukowo-dydaktycznych były tematem spotkania JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz z przedstawicielami Fundacji Polonia Gospodarcza Świata, które odbyło się w piątek 14 lipca 2017 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Fundacja Polonia Gospodarcza Świata została powołana w 2015 roku z inicjatywy uczestników Światowych Konferencji Gospodarczych Polonii jako instytucja służąca współdziałaniu firm polonijnych dla rozwijania międzynarodowej współpracy i wzajemnych, partnerskich korzyści.

Celem Fundacji jest m.in. ułatwianie związków między środowiskami gospodarczymi Polonii, ułatwianie zawierania porozumień i kontraktów gospodarczych w drodze działań organizacyjnych, a także wspieranie inicjatyw w sferze nauki, kultury i integracji społecznej, jako aktywatorów postępu i rozwoju.

Inicjatorem oraz moderatorem spotkania był dr Rafał Rębilas - Prodziekan WSB.

/pkm, 14.07.2017 r./

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności