Warsztaty astronomiczne

19.00-21.00
Miejsce: Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej

W ramach zajęć odbędą się teleskopowe pokazy nocnego nieba: planety Merkury, Saturn, gromady otwarte, mgławice galaktyki. Ponadto uczestnicy wezmą udział w warsztatach „ABC astrofotografii"- czyli fotografowania nocnego nieba.

Dariusz W. Nelle - astronom, czynnie uprawiający astronomię obserwacyjną i astrofotografię; konstruktor astronomicznych przyrządów obserwacyjnych; twórca Dąbrowskiego Koła Miłośników Astronomii i Astronautyki im. St .R. Brzostkiewicza oraz Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki » Program » 25 marca 2011