Konferencja o zagłębiowskich poindustrialach

Konferencja Kazimiera Wódz1 czerwca 2011 w Czeladzi odbyła się konferencja pt. "Szlak Zabytków techniki Województwa Śląskiego w Zagłębiu Dąbrowskim - turystyka industrialna śladami „złotego wieku" kultury przemysłowej". Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych w Czeladzi a współorganizatorem Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Tematem konferencji była promocja Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, a także dyskusja nad utworzeniem subszlaku zagłębiowskiego i rewitalizacją obiektów poprzemysłowych w Zagłębiu Dąbrowskim

Wśród prelegentów znaleźli się: dr Adam Hajduga wicedyrektor Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego, Agnieszka Sikorska dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej, dr inż. arch. Henryk Mercik - miejski konserwatora zabytków w Chorzowie, Dariusz Walerjański - kierownik Międzynarodowego Centrum Dokumentacji i Badan nad Dziedzictwem Przemysłowym w Zabrzu, socjolog prof. dr hab. Kazimiera Wódz z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Krzysztof Malczewski - starosty Powiatu Będzińskiego, Ryszard Bonisławski z Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi,  dr inż. arch. Jacek Owczarek dyrektor Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego. Ponadto w konferencji uczestniczyli prof. dr hab. Halina Taborska - prorektor Uniwersytetu Polskiego w Londynie, specjalistka w dziedzinie obecności sztuki w krajobrazie i rewitalizowanych obiektach poprzemysłowych oraz prof. dr hab. Mieczysław Chorąży - wybitny onkolog, zaangażowany w ratowanie obiektów poprzemysłowych.

Powrót do: Start » Dla studentów » Aktualności

Wirtualna Uczelnia

Logowanie do ProLib (Biblioteka)