Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Akademia WSB i Zamek Cieszyn partnerami prestiżowego projektu INTRIDE w ramach Programu ERASMUS + Knowledge Alliances for Higher Education

ERASMUS + Knowledge Alliances for Higher Education, czyli tzw. sojusze na rzecz wiedzy to międzynarodowe projekty współpracy szkół wyższych i podmiotów otoczenia społeczno-gospodarczego, których celem jest wspieranie innowacyjności w sferze edukacji i biznesu oraz szerszym otoczeniu społeczno-ekonomicznym, rozwijanie w społeczeństwie umiejętności związanych z przedsiębiorczością, stymulowanie i ułatwianie przepływu wiedzy między uczelniami i przedsiębiorstwami.

Akademia WSB  i Zamek Cieszyn dzięki dofinansowaniu z Programu ERASMUS + Knowledge Alliances for Higher Education w latach 2019-2022 będą realizowały międzynarodowy projekt pn. „INTRIDE - Soft, Digital and Green Skills for Smart Designers: Designers as Innovative TRIggers for SMEs in the manufacturing sector”, który został doceniony przez EACEA – Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego z siedzibą w Brukseli.

INTRIDE jest sojuszem 10 partnerów z Włoch, Hiszpanii, Polski i Rumunii, mającym na celu opracowanie ustrukturyzowanych ram współpracy między uczelniami, klastrami/przedstawicielami biznesu, centrami technologicznymi i przedsiębiorstwami. Partnerzy z pochodzący z 4 europejskich regionów to zarówno instytucje szkolnictwa wyższego/eksperci techniczni, jak i klastry/przedstawiciele biznesu aktywnie zaangażowani w definiowanie Regionalnych Strategii Inteligentnych Specjalizacji.

Projekt INTRIDE ma na celu opracowanie wspólnego programu studiów magisterskich, który będzie stanowił kompetencyjne rozwiązanie wyzwań jakie Regionalne Inteligentne Specjalizacje stawiają przed tradycyjnymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi.

W ramach projektu powstanie również międzynarodowa platforma networkingowa będąca miejscem aktywizacji i monitorowania innowacji, transferu technologicznego, procesów badawczo-rozwojowych w ramach współpracy między przedsiębiorstwami, uczelniami wyższymi i centrami technicznymi.

Partnerami projektu są również:

  1. University of Florence – Department of Architecture & Design (Lider Projektu, Florencja – Włochy),
  2. Sant’Anna School of Advanced Studies in Pisa - The Biorobotics Institute (Piza, Włochy),
  3. ELISAVA -  private centre of higher education affiliated with Pompeu Fabra University (Barcelona, Hiszpania),
  4. CENFIM Catalan Furnishings Cluster and Innovation Hub (La Senia, Hiszpania),
  5. LEITAT Technological Centre (Barcelona, Hiszpania),
  6. The University of Art and Design in Cluj-Napoca (Cluj-Napoca, Rumunia),
  7. Cluster Mobiler Transilvan - Transylvanian Furniture Cluster (Cluj-Napoca, Rumunia),
  8. DID-Technological Cluster on Interiors & Design (Poggibonsi, Włochy).

Powrót do: Start » Dział Rozwoju Nauki » Aktualności

 

Nasi partnerzy