CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy!

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

Przedsiębiorczość Akademicka na START!

We wrześniu 2011 roku Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach rozpoczęła realizację nowego projektu  pod nazwą „Przedsiębiorczość Akademicka na  START”. Projekt jest skierowany do studentów oraz pracowników naukowych śląskich uczelni.
Obecnie trwa rekrutacja pracowników naukowych oraz studentów do kolejnej grupy szkoleniowej, które zajęcia rozpoczną się w maju 2012.

Celem projektu jest promocja idei przedsiębiorczości akademickiej oraz przygotowanie tych grup zawodowych do prowadzenia działalności gospodarczej typu spin off oraz spin out. Spin off  to nowe przedsiębiorstwo, powstałe w drodze usamodzielnienia się pracownika lub pracowników przedsiębiorstwa macierzystego, które wykorzystuje zasoby organizacji macierzystej. Natomiast spin out  to nowe przedsiębiorstwo, założone przez pracownika instytucji naukowej, studenta lub absolwenta w celu komercjalizacji innowacyjnych pomysłów, zwykle zależne (finansowo, organizacyjnie, formalno-prawnie) od organizacji macierzystej.

Na uczestników projektu czekają bezpłatnie m.in. cykle szkoleń i doradztwa. Tematy modułów szkoleniowych obejmują następujące dziedziny: skuteczne zarządzanie innowacyjnym przedsiębiorstwem, instrumenty doskonalenia funkcjonowania przedsiębiorstw oraz ich współpracy z uczelniami i otoczeniem biznesu, dizajn, praktyczne aspekty prowadzenia działalności oraz przeprowadzenie Symulacyjnej Gry Decyzyjnej opartej na analizie przypadków. Dodatkowo każdy uczestnik będzie objęty indywidualnym wsparciem doradczym.

Studenci nieaktywni zawodowo oraz pracownicy naukowi zainteresowani udziałem w projekcie są proszeni o wypełnienie dokumentacji aplikacyjnej oraz pre-testu na stronie internetowej projektu www.start.polsl.pl , który pozwoli organizatorom ocenić poziom ich wiedzy, by dostosować program szkoleń do potrzeb grupy. Aby wziąć udział w szkoleniach organizowanych w siedzibie RIG w Katowicach, podczas rejestracji na stronie internetowej projektu należy wybrać lokalizację Akademickiego Punktu Informacji Biznesowej przy naszej Izbie.

Projekt „Przedsiębiorczość Akademicka na  START” będzie realizowany w dwóch cyklach: pierwszy przypada na rok akademicki 2011/2012, drugi na rok 2012/13. Liderem projektu jest Politechnika Śląska w Gliwicach, natomiast partnerami: Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku-Białej, Uniwersytet Śląski, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet  Ekonomiczny w Katowicach, Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach, Zamek Cieszyn oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowe informacje o projekcie:

Marcin Wanat

Akademicki Punkt Informacji Biznesowej przy RIG w Katowicach

tel. (32) 351-11-80 wew. 140

e-mail: start@rig.katowice.pl

Powrót do: Start » Akademickie Biuro Karier | Oferty pracy | Oferty praktyk | Porady » Aktualności

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,