CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy!

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

Letnia #Szkoła Leszka Balcerowicza 2017

Tygodniowy cykl wykładów, warsztatów i animacji na malowniczym ranczo niedaleko Warszawy! Znani ekonomiści, prawnicy, przedsiębiorcy i 40 uczestników - możesz być jednym z nich! Weź udział w nowej, BEZPŁATNEJ Letniej Szkole Leszka Balcerowicza i wykorzystaj koniec wakacji na nowe doświadczenia. Aby wziąć udział, napisz krótki artykuł publicystyczny na jeden z podanych tematów, dla autorów najciekawszy prac czekają nagrody pieniężne w wysokości: 5000 zł, 3000 zł i 2000 zł. Termin wysyłania zgłoszeń: 21 lipca!

Otwieramy i wydłużamy formułę!

W tym roku, z okazji 10-lecia FOR do Szkoły zapraszamy nie tylko studentów i doktorantów, ale również absolwentów studiów wyższych do 30. roku życia oraz uczestników poprzednich edycji. W związku z licznymi zapytaniami w tej edycji aplikacje mogą przesyłać również tegoroczni, pełnoletni maturzyści!

Szkoła potrwa nie 3 dni jak do tej pory, lecz tydzień, 24 - 30 września br.

Czy to dla Ciebie?

Do programu zapraszamy wszystkie osoby które:

• są zainteresowane przemianami polityczno-społecznymi w Polsce,
  • interesują się gospodarką i przedsiębiorczością,
  • kochają #wolność,
  • chcą poznać wybitne osobowości i się od nich uczyć,
  • chcą wymienić się doświadczeniami w gronie ambitnych rówieśników,
  • mają ochotę na aktywny wypoczynek w wyjątkowym miejscu.

Korzyści?

• #nagrody finansowe za najlepsze eseje (5000 złotych za I miejsce),
  • publikacja pracy na Blogu FOR oraz w innych mediach,
  • nagrody książkowe i dyplomy dla wszystkich,
  • dołączenie do elitarnego grona absolwentów Szkół Leszka Balcerowicza,
  • teoretyczna i praktyczna wiedza podana w atrakcyjnej formie,
  • możliwość współpracy z FOR – najczęściej cytowanym think-tankiem w Polsce.

Kto poprowadzi zajęcia?

• prof. Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju;
  • Włodzimierz Cimoszewicz, Premier i Marszałek Sejmu
  • David Huse OBE, Oficer Orderu Imperium Brytyjskiego, doświadczony menadżer globalnych firm;
  • Zbigniew Inglot, Prezes Zarządu Inglot sp. z o.o.;
  • Paweł Kowal, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk;
  • prof. Janusz A. Majcherek, Kierownik Katedry Socjologii Kultury Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie;
  • Rafał Sonik, Prezes Zarządu Gemini Holding sp. z o.o.;
  • Jerzy Stępień, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Prorektor Uczelni Łazarskiego;
  • i inni.

Co zrobić, aby wziąć udział?

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać pracę (forma: artykuł publicystyczny, objętość tekstu do 5 tys. znaków ze spacjami) na jeden z poniższych tematów:

1) Korzyści dla gospodarki wynikające z otwartości kraju na imigrację. Omów na wybranym przykładzie lub na podstawie doświadczeń innych krajów - opis tematu

2) Opisz wybrane rozwiązanie/a w wymiarze sprawiedliwości innych krajów, które przeniesione do Polski poprawiłoby efektywność systemu, zachowując sędziowską niezależność - opis tematu

3) Znajdź i omów przykład interwencji państwa w Polsce, która wypiera sektor prywatny na korzyść państwowego - opis tematu

Jak aplikować?

Swoją pracę należy przesłać poprzez specjalny formularz, znajdujący się na dole strony. Termin nadsyłania prac mija 21 lipca 2017 r. (piątek) o godz. 23:59. Praca musi spełniać kryteria określone w regulaminie

Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o wynikach e-mailowo i/lub telefonicznie najpóźniej 31 lipca 2017 r.

Jakie są #nagrody?

Wszyscy uczestnicy seminarium otrzymają dyplomy i nagrody książkowe, a autorzy najlepszych prac nagrody pieniężne w wysokości:
• I nagroda – 5000 zł;
• II nagroda – 3000 zł;
• III nagroda – 2000 zł.

Opłaty?

Udział w Letniej Szkole Leszka Balcerowicza jest #bezpłatny. Zapewniamy  transport z Warszawy na miejsce Seminarium, wyżywienie i nocleg w hotelu.

Gdzie odbędzie się #SzkołaLBalcerowicza?

Letnia edycja Szkoły odbędzie się w Rancho pod Bocianem. Jest to niezwykłe miejsce w Przypkach nieopodal Warszawy, gdzie na rozległym, zielonym obszarze, bogatym w naturalne piękno, na uczestników czekać będzie nie tylko komfortowy hotel, ale też cała moc atrakcji.

W przypadku pytań proszę o kontakt: natalia.wykrota@for.org.pl, tel. 609 717 102