prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz

Od 2008 roku Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Ekspert w zakresie innowacji w szkolnictwie wyższym oraz współpracy nauki z biznesem. Zainteresowania naukowo-badawcze Pani Profesor koncentrują się w obszarze socjologii edukacji, socjologii młodzieży, a także socjologii integracji europejskiej. Z inicjatywy Pani Profesor Uczelnia stała się aktywnym centrum kształcenia ustawicznego, czego przykładem jest organizowany corocznie Festiwal Nauki oraz działające w 17 miastach Uniwersytety Dziecięce a także 8 Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wśród projektów wspierających integrację międzypokoleniową znalazły się również Uniwersytet Młodzieżowy, Akademia Nauki WSB oraz Akademia Przedsiębiorczości (dedykowane uczniom szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych) a także Akademia Rodzica. Doświadczenie z prowadzeniem zajęć dla dzieci i młodzieży od 2008 roku.

Ścisła współpraca prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz ze środowiskiem biznesowym dotyczy także promocji idei przedsiębiorczości. Uczelnia aktywnie działa w tym obszarze we współpracy z m.in. Konfederacją Lewiatan, Business Center Club, Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach. JM Rektor WSB jest także Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet w ramach Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. Czynnie wspiera inicjatywy promujące przedsiębiorczość m.in. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości czy akcję "Pociąg do Przedsiębiorczości", w ramach której młodzi właściciele firm  zaprezentowali w Sejmie RP swoje postulaty dotyczące kluczowych zmian legislacyjnych ułatwiających funkcjonowanie młodym przedsiębiorcom.

Za wprowadzone rozwiązania w zakresie kształcenia międzypokoleniowego wyróżniona: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Brązowym Krzyżem Zasługi a także nagrodą Super Dąbrowianin Roku.

Powrót do: Start » Galaktyka Talentów - Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej » Nasi wykładowcy