Rada Biznesu przy Prezydencie Miasta Dąbrowa Górnicza

Dąbrowska Rada Biznesu działa przy Prezydencie Miasta Dabrowa Górnicza stanowiąc forum współdziałania i dyskusji nad problemami gospodarki w mieście i reprezentuje interesy środowiska przedsiębiorców działających w Dąbrowie Górniczej. Jej głównym założeniem jest wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju miasta, szczególnie w aspekcie umacniania przedsiębiorczości, innowacyjnej gospodarki oraz wprowadzenia projektów oczekiwanych przez przedsiębiorców w Dąbrowie Górniczej. Rada współdziała również z władzami miasta w celu koordynowania prac na rzecz utworzenia nowych miejsc pracy oraz ułatwiania przedsiębiorcom zakładania działalności gospodarczej. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest jednym członkiem Dąbrowskiej Rady Biznesu reprezentującym  Uczelnie Wyższe.

Dąbrowską Radę Biznesu przy Prezydencie Miasta Dąbrowy Górniczej tworzą:

• ArcelorMittal Poland S.A.
  • ArcelorMittal Service Group Sp. z o. o.
  • BREMBO Poland Sp. z o. o.
  • Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL SA
  • EKOCEM Sp. z o.o. HEIDELBERG CEMENT Group
  • FIEGE Sp. z o .o.
  • GTX HANEX Plastics Sp. z o. o.
  • Hobas System Polska Sp. z o.o.
  • Huta Bankowa Sp. z o. o.
  • Johnson Electric Poland Sp. z o. o.
  • Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA Podstrefa Sosnowiecko -Dąbrowska
  • Koksownia Przyjaźń Sp. z o .o.
  • PPUH Dolomit Kopalnia Ząbkowice SA
  • Przedsiębiorstwo Remontowo – Handlowe "BOBREK" S.J.
  • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Dąbrowie Górniczej
  • Saint Gobain Glass Polska Sp. z o. o.
  • SIMPLE Sp. z o. o.
  • STALPROFIL S.A.
  • URSA Polska Sp. z o.o.
  • WADER - WOŹNIAK Sp. z o. o