Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zagłębiowska Izba Gospodarcza

Zagłębiowska Izba Gospodarcza w Dąbrowie Górniczej zarejestrowana została w Sądzie Gospodarczo - Rejestrowym w Katowicach w dniu 21 maja 1993 roku w rejestrze Izb Gospodarczych, a działalność rozpoczęła 1 lipca tego samego roku. Obecnie Izba skupia około 50 podmiotów gospodarczych prowadzących działalność gospodarczą w różnych branżach na terenie województwa śląskiego, głównie z Dąbrowy Górniczej. Do Izby należą zarówno duże przedsiębiorstwa jak np.: Koksownia "Przyjaźń", DAMEL, Kopalnia Węgla Kamiennego "Kazimierz-Juliusz", jak również małe i średnie firmy produkcyjno - usługowe i oddziały banków. Celem Izby jest integracja podmiotów gospodarczych oraz organizowanie współpracy z samorządami lokalnymi.

 

ZIG jest jednym z pierwszych w kraju samorządów gospodarczych, który skupia także samorządy terytorialne. Członkami Izby są trzy miasta naszego regionu: Dąbrowa Górnicza, Czeladź. Udział przedstawicieli samorządów daje możliwość spojrzenia na wszystkie inicjatywy i prace podejmowane przez Izbę z perspektywy miasta i regionu. Istotnym zadaniem Izby jest koordynowanie i ukierunkowywanie współpracy pomiędzy gminami a firmami działającymi na danym terenie.

Powrót do: Start » I Forum Gospodarcze- Polska. Praktyczne aspekty współpracy biznesowej » Partnerzy

 

Nasi partnerzy