Liczby zespolone – wykład z matematyki dla uczniów klas maturalnych

9.00-10.00

Miejsce: WSB, sala Audytorium Maximum

Liczby zespolone – wykład z matematyki dla uczniów klas maturalnych

Liczby zespolone z powodzeniem mogłyby być elementem powieści „Alicja w krainie czarów”. Idealnie pasują do świata, w którym rządzi fikcja – królik posługuje się zegarkiem, a kijami do krokieta są flamingi. W świecie liczb zespolonych także rządzi absurd - spotykamy w nim liczby urojone, które podniesione do kwadratu są liczbą ujemną, oraz szereg innych działań, które nijak się mają do świata liczb rzeczywistych, w których wzrastaliśmy od dziecka.

dr Małgorzata Pałys – wykładowca w Katedrze Matematyki i Jej Zastosowań w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki 2013 w Dąbrowie Górniczej » Program » Piątek 22 marca 2013r

Patronat honorowy