Osoba jako symbol w społeczności wielokulturowej. Na przykładzie znanych postaci Königshütte - Królewskiej Huty- Chorzowa

16.00-17.00

Miejsce: WSB, sala Audytorim C

Osoba jako symbol w społeczności wielokulturowej.  Na przykładzie znanych postaci Königshütte - Królewskiej Huty- Chorzowa

Prosty znak graficzny, kolor lub słowa mogą być dużo bardziej wymowne niż całe księgozbiory. Symbole pojawiają się wszędzie tam, gdzie na długie opowieści nie ma miejsca i czasu, a gdzie przekazanie określonych treści jest istotne i uzasadnione. Znajdziemy je w Biblii, baśniach, współczesnej literaturze, ale także we współczesnej architekturze użytkowej i sztuce. Ale czy symbolem może być człowiek? I jakie wartości i idee musi reprezentować, aby być kimś więcej, niż tylko zwykłym śmiertelnikiem?

prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik - wykładowca w Katedrze Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Dyrektor Centrum Nauki i Biblioteki Akademickiej WSB.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki 2013 w Dąbrowie Górniczej » Program » Czwartek 21 marca 2013r

Patronat honorowy