Jak zbudować własne laboratorium systemów IT - nowe możliwość Cloud Computing

13.00-14.00

Miejsce: WSB, sala 122

Jak zbudować własne laboratorium systemów IT - nowe możliwość Cloud Computing

Dynamiczny rozwój technologii oraz internetu przyczynił się do powstania nowego modelu przetwarzania i przechowywania danych, bez potrzeby używania nośników zewnętrznych typu CD, DVD czy dyski stacjonarne. Nowy model przetwarzania danych oparty jest na przechowywaniu informacji w bankach danych, do których dostęp możliwy jest z każdego miejsca świata i jest niezależny od sprzętu z którego korzysta użytkownik. Zapraszamy na wykład, podczas którego dowiesz się, jakie nowe możliwości rodzi Cloud Computing.

dr inż. Marek Pyka - adiunkt w Katedrze Informatyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Zawodowo zajmujący się projektowaniem i audytami systemów teleinformatycznych. Certyfikowany specjalista w zakresie bezpieczeństwa, audytowania systemów teleinformatycznych oraz usług cloud copmuting. Jego działalność dydaktyczna związana jest z przygotowywaniem wysoko wykwalifikowanej kadry menadżerów IT do wdrażania usługowego modelu pracy w kontrolowanym środowisku IT. Prezes firmy konsultingowo-szkoleniowej ITC-Partners.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki 2013 w Dąbrowie Górniczej » Program » Czwartek 21 marca 2013r

Patronat honorowy