Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Po co nam samorząd terytorialny?

10.00-11.00

Miejsce: WSB, sala 122

Po co nam samorząd terytorialny?        

Niektórzy twierdzą, że najskuteczniejszą i najbardziej efektywną formą zarządzania państwem jest monarchia absolutna. Jest tańsza w utrzymaniu niż republika i odporna na kaprysy mieszkańców i ich zmienne upodobania. Zapewnia także ciągłość rządów, zamierzeń i realizacji długofalowej polityki. Na drugim końcu systemów zarządzania państwem znajduje się demokracja oraz samorządność terytorialna. Czy oddanie władzy w ręce lokalnej społeczności może przynieść więcej pożytku niż problemów? I jak wykorzystać ten „system”, by działał na naszą korzyść?

 


prof. zw dr hab. Bogdan Dolnicki - Kierownik Katedry Prawa Samorządu Terytorialnego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wykładowca w Katedrze Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, członek Centralnej Komisji ds Stopni i Tytułów, radca prawny od 1984 roku oraz doradca podatkowy, specjalista w zakresie prawa administracyjnego.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki 2013 w Dąbrowie Górniczej » Program » Czwartek 21 marca 2013r

 

Nasi partnerzy

Patronat honorowy