Gospodarka oparta na wiedzy w krajach i regionach Unii Europejskiej

godz. 12.00-13.00

Według strategii lizbońskiej Unii Europejskiej gospodarka oparta na wiedzy ma podstawowe znaczenie dla rozwoju kontynentu. Jeszcze kilka lat temu mówienie w Polsce o gospodarce opartej na wiedzy budziło poważny sprzeciw. Termin ten zarezerwowano wyłącznie dla wąskiego grona środowiska akademickiego. Dziś pojęcie to robi zawrotną karierę. Czym tak naprawdę jest gospodarka oparta na wiedzy? Czym jest kapitał intelektualny? Gdzie plasują się polskie regiony na tle europejskiej przestrzeni regionalnej? Czym jest pomiar gospodarki opartej na wiedzy, metodologia Banku Światowego? Jaka jest klasyfikacja państw i regionów Unii Europejskiej ze względu na poziom gospodarki opartej na wiedzy?
Te pytanie są często zadawane w Polsce i za granicą nie tylko przez polityków, społeczeństwo, ale również w gronie naukowców-ekonomistów. Zapraszamy do zapoznania się z ideą gospodarki opartej na wiedzy w ramach proponowanego wykładu.

prof. zw. dr hab. Danuta Strahl - wiceprzewodnicząca Polskiej Komisji Akredytacyjnej IV kadencji, członek Komitetu Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk, profesor zwyczajny Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze (kierownik Katedry Gospodarki Regionalnej) oraz Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości.

Miejsce: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, ul. Cieplaka 1c; sala Audytorium Maximum
Zapisy: WSB, tel.: 32 295 93 14; mkot@wsb.edu.pl.

Powrót do: Start » VIII Festiwal Nauki » Program » 23 marca 2012

Patronat honorowy